Auto Express: Tieto hybridné SUV a crossovery sú podľa Britov najlepšie

Hoci pre mnohých je naftový pohon najlepším riešením pre prevádzku SUV, výrobcovia sú reguláciami nútení nahrádzať dieselové agregáty hybridnými sústavami. Nemusí ísť o zlé riešenie, navyše ak sa SUV využíva prevažne v meste. Britský automobilový magazín vybral tie najlepšie hybridy s karosériou SUV zo súčasnej ponuky na trhu.

24.06.2024 06:00
debata
Lexus NX je podľa magazínu Auto Express... Foto: Lexus
Lexus NX 2022 Lexus NX je podľa magazínu Auto Express najlepším hybridným SUV.

O popularite SUV a crossoverov sa hovorí už niekoľko rokov a ich predaje sú stále na vzostupe. Automobilky tak prinášajú stále nové modely a usilovne modernizujú tie súčasné. Zároveň sa však v Európe musia vyrovnať s prísnymi emisnými normami, ktoré často diskvalifikujú dieselové motory. Lenže práve tieto agregáty dokážu držať spotrebu ťažkých a málo aerodynamických modelov SUV na uzde.

Keď však k benzínovému motoru výrobcovia začali pridávať elektromotory, ich spotreba sa znížila na prijateľnú úroveň a okrem toho to prinieslo aj ďalšie výhody. Jednou z nich je výhodnejšie použitie v mestskej premávke, v ktorej vznetové motory trpia a majú vyššiu spotrebu. A druhou je možnosť konštrukcie plug-in hybridov, ktoré umožňujú dobíjať auto priamo z elektrickej si­ete.

auta Čítajte aj Auto Express: Ktoré kombi sú podľa Britov najlepšie? Víťaz je obľúbený aj u nás

Britský magazín Auto Express monitoruje situáciu na ostrovnom trhu a čitateľom poskytuje prehľad o ponuke a dáva spotrebiteľské rady. Tentoraz sa zamerali práve na SUV a crossovery s hybridným a plug-in hybridným pohonom a zostavili poradie desiatich najlepších. Nájdete ich na nasledujúcich stranách.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #SUV #crossover #plug-in hybrid #hybridné autá #hybridy #Auto Express
Články podľa značiek