Volkswagen zakázal svojim manažérom jazdiť na služobky v Porsche

Volkswagen investoval miliardy do vývoja elektromobilov a tie sa akosi nevracajú. Preto začal tvrdo šetriť.

01.07.2024 16:00
Porsche 911 Carrera - 2024 Foto:
Na takéto "služobáky" môžu vysokí manažéri VW v najbližších rokoch zabudnúť. Treba totiž šetriť.
debata

Nemecká automobilová skupina Volkswagen zakázala svojim vrcholovým manažérom používať na služobných cestách športové vozidlá značky Porsche. Od začiatku roka už nie je možné objednať si Porsche ako služobné vozidlo, oznámil v nedeľu hovorca spoločnosti.

Krok, ku ktorému automobilka pristúpila v rámci širšieho balíka úsporných opatrení, zasiahne podľa DPA približne 200 osôb. Skupina Volkswagen koncom minulého roka schválila úsporný program, v rámci ktorého plánuje znížiť personálne náklady v administratíve o 20 percent. Koncern totiž mal v uplynulých rokoch v súvislosti s výrobou a vývojom elektrických áut obrovské náklady a tie sa po poklese záujmu o tento typ áut akosi prestávajú vracať. Preto treba šetriť. Sympatické je, že nielen vo výrobe, ale aj v administratíve a výnimkou nie sú ani topmanažéri.

S výraznými úsporami sa počíta aj v oblasti fixných a materiálových nákladov. Koncern očakáva, že program zvýši zisk vlajkovej značky Volkswagen o štyri miliardy eur už v roku 2024 a do roku 2026 spolu o 10 miliárd eur. Aké vysoké by mali byť úspory, vyplývajúce zo zákazu používania vozidiel značky Porsche na služobné účely, hovorca skupiny nešpecifikoval.

debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #Porsche #úsporné opatrenia #predaj elektromobilov
Články podľa značiek