Nabíjanie po novom: GoSun predstavil rozkladaciu solárnu plachtu pre elektrické autá

Nabíjacia "solárna plachta" dokáže vyrobiť za jeden deň dostatok energie pre dojazd približne na úrovni 50 kilometrov.

10.07.2024 16:00
gosun Foto:
Rozkladacia "solárna nabíjacia plachta" by sa mala predávať približne za 3 000 dolárov.
debata (1)

V súčasnosti, keď sa elektrické vozidlá (EV) stávajú čoraz populárnejšími, vzniká potreba efektívnych a dostupných riešení pre ich nabíjanie aj tam, kde je nabíjacia infraštruktúra nedostatočná. GoSun preto predstavil „nabíjaciu solárnu plachtu“ na auto ktorá v zloženom stave vyzerá ako strešný stan.

Rozkladacia nabíjacia plachta, ktorá má základňu pripojenú na strešné lyžiny s názvom GoSun EV Solar Charger je navrhnutá tak, aby maximálne využívala slnečnú energiu. Má na to inovatívne vysokovýkonné, ľahké solárne panely, ktoré dokážu generovať až 1200 wattov energie, čo postačuje na dojazd až 48 kilometrov denne, samozrejme v závislosti od konkrétneho auta, jeho deklarovanej spotreby a profilu cesty. Po zložení zariadenie stále generuje 200 wattov. Pri optimálnom používaní dokáže podľa spoločnosti GoSun pokryť až 80% ročného nájazdu priemerného vozidla.

Jednou z hlavných výhod GoSun EV Solar Chargeru je jednoduchosť inštalácie. Zariadenie sa dá namontovať na strešný nosič vozidla za približne 20 minút a je kompatibilné so všetkými typmi elektromobilov a hybridov. Po namontovaní jeho rozloženie a uvedenie do prevádzky netrvá ani minútu.

Tento systém je robustný, odolný voči poveternostným podmienkam a vďaka svojmu aerodynamickému dizajnu minimalizuje odpor vzduchu počas jazdy. Okrem toho je vybavený bezpečnostnými prvkami, ktoré zabraňujú krádeži. Nabíjač tiež ponúka rôzne možnosti výstupu, vrátane 110V AC, 12V DC a USB A&C portov, čo ho robí užitočným aj mimo nabíjania vozidiel, napríklad na pracoviskách v prírode alebo festivaloch.

Na toto zariadenie GoSun zatiaľ iba prijíma predobjednávky. Cena je 2 999 dolárov a spoločnosť už eviduje objednávky v celkovej hodnote približne jedného milióna.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #nabíjanie elektromobilov #nabíjacia infraštruktúra #GoSun #solárna nabíjačka
Články podľa značiek