Trialová sezóna na Slovensku odštartovala

Prvé trialové preteky odštartovali počas uplynulého víkendu (23. – 24. mája 2009) v Nitre. V sobotu sa na štart postavilo spolu až 42 jazdcov v piatich kategóriách.

28.05.2009 14:08
Trial Foto:
Trial

V najsledovanejšej kategórii A1 sa najlepšie s nástrahami trate vysporiadal Vlado Kothay zo Slovenska na motocykli Gas 300. Druhý v kategórii A1 skončil Poliak Józef Topór-Madry, tretiu priečku obsadil Róbert Szabo zo Slovenska.

V nedeľu sútažilo už len 35 jazdcov. Niektorí odstúpili pre zranenia, no podľa slov prezidenta klubu MK-Fénix „Williho“, bola táto trať o stupeň ťažšia na akú sú zvyknutí pretekári v okolitých štátoch. Aj to mohlo byť dôvodom menšieho počtu štartujúcich.

V kategórii A1 sa poradie nezmenilo. Zato v kategórii B2 stál na prvom mieste Sándor Dobor, ktorý bol v sobotu až na piaty. Zo sobotňajšej prvej priečky tak odsunul Michala Ziekaszczyka, ktorý v nedeľu skončil na druhom mieste.

Šachy sa diali aj na tretej priečke, kde sobotňajšieho bronzového Matúša Kočnera zosadil Christoph Roseneder z Rakúska.

Týmito pretekmi sa už tradične odštartovala naša trialová sezóna.