Ďalší božský Citroën sa volá DS High Rider

Rodinka prémiových Citroënov sa utešene rozrastá. Ku konceptom DS Inside, DS Révolte a sériovému DS3 sa pridáva DS High Rider na platforme budúceho kompaktu C4.

15.02.2010 01:25 , aktualizované: 05:05
Citroën DS High Rider Foto:
Citroën DS High Rider
debata

Prečo božský? Pôvodný Citroën DS nazývali bohyňou, vo francúzštine „déesse“ (fonetický prepis „DS“). Citroën sa k tomuto pomenovaniu vracia po 35 rokoch. Ak sa bude držať postupu, ktorý aplikoval pri uvedení DS3, tak sa pozeráme na takmer sériovú podobu druhého modelu prémiovej odnože francúzskej značky. DS3 sa totiž od svojho predskokana DS Inside líši iba minimálne.

Crossover DS High Rider je predzvesťou modelu DS4. Foto: Citroën
Citroën DS High Rider Crossover DS High Rider je predzvesťou modelu DS4.

Citroën DS High Rider sa radí do kategórie mestských crossoverov, no má menej dverí, ako je to v tomto segmente bežné. Je možné, že sériový DS4 príde v konvenčnom päťdverovom prevedení. Koncept poháňa kombinácia spaĺovacieho motora HDi a elektromotora poháňajúceho zadné kolesá. High Rider je full-hybrid, to znamená, že dokáže krátke vzdialenosti absolvovať len s použitím elektromotora. Hybridná pohonná jednotka v koncepte naznačuje, že výrobca s ním počíta aj v sériovej výrobe.

Hybridný pohon umožnuje aj krátku jazdu úplne... Foto: Citroën
Citroën DS High Rider Hybridný pohon umožnuje aj krátku jazdu úplne bez emisií.

Koncept sa ukáže na autosalóne v Ženeve v pútavom zlatom laku, stojac na zaujímavých 19-palcových diskoch. Jeho strecha je potiahnutá špeciálnou textíliou a pripomína kedysi populárne vinylové strechy.

debata chyba
Články podľa značiek