Opel nečakane zlacnil elektromobil Ampera. Až o 7 600 eur!

26.09.2013 13:00
Opel-Ampera 2012
Ampera je v súčasnosti jediné auto na európskom trhu, ktoré dokáže odviezť štvorčlennú posádku do vzdialenosti 80 km v čisto elektrickom režime a potom ďalších 500 pomocou benzínového motora. Autor:

Je to tak. V modelovom roku 2014 bude Opel Ampera podstatne lacnejší. Výrobca tvrdí, že sa mu podarilo znížiť výrobné náklady.

Ktovie čo za tým vlastne je. Elektromobil Opel Ampera, ktorý bol uvedený na európsky trh s cenou 45 900 eur, bude stáť od budúceho roka „len“ 38 300 eur. Z výbavy Ampery však nič neubudne. Podľa Opela stojí za znížením ceny zvýšená efektivita výroby a najmä zníženie cien komponentov od dodávateľov.

Dôvodom však môže byť aj fakt, že vysoká cena urobila z technologicky pokrokovej Amepery doslova ležiak a výrobca sa snaží pritiahnuť novou ponukou potenciálnych zákazníkov. Len budúcnosť ukáže, či zareagujú. Isté je však, že tí pôvodní nebudú z ústretového kroku Opela určite nadšení.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Opel #Ampera #zlacnenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek