Tesla chce zaútočiť na Nemecko

Po mega úspechu v Nórsku plánuje americká Tesla frontálny útok aj na najväčšom trhu Európy. Chce tu predávať 10 000 vozidiel ročne.

05.11.2013 12:00
debata
Na nemeckom trhu zaplatíte za tento elegantný... Foto: Tesla
Tesla Model S Na nemeckom trhu zaplatíte za tento elegantný elektromobil 71 400 eur.

Ťažným koňom predajov americkej Tesly v Nemecku má byť samozrejme sedan Tesla S. Už v roku 2015 by preň chcela nájsť 10 000 zákazníkov. V tom čase by mala byť z veľkej časti vybudovaná sieť dobíjacích staníc. Cena tohto elektromobilu je však v Nemecku stanovená na 71 400 eur, za ktoré si môžete kúpiť luxusné modely prémiových značiek s klasickým pohonom.

Šéf Tesly Elon Musk je ale optimista. „Máme dôveru k nemeckým spotrebiteľom. Naše rýchlonabíjacie stanice by mali pokryť polovicu Nemecka už v roku 2014 a rok nato budú vybudované prakticky na celom území,“ vyjadril sa pre nemecký Welt am Sontag. Podľa jeho slov otvorí Tesla v tejto krajine 25 oficiálnych dílerstiev.

Problémom však je, že Nemecko, hoci plánuje mať do roku 2020 na svojich cestách milión elektromobilov, je v ich podpore zatiaľ veľmi opatrné. Nákup totiž nepodporuje priamou dotáciou, tak ako je to bežné napríklad vo Veľkej Británii, Švédsku, Španielsku alebo Nórsku. Zákazníci tak musia zatiaľ uhradiť cenu elektromobilu kompletne zo svojho vrecka.

Tesla Model S
Tesla Model S
+3Tesla Model S
debata chyba
Viac na túto tému: #elektromobil #Tesla S #Tesla #nemecký trh
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek