Mini John Cooper Works: Britský drobec si brúsi pazúry

Nové Mini ešte nestihlo doraziť do showroomov a už je tu podoba ostrej verzie Mini JCW. Predstaví sa na januárovom autosalóne v Detroite. Zatiaľ ako koncept.

24.12.2013 06:00
debata
Mini JCW Concept dostalo kontrastný... Foto: Mini
Mini JCW Concept Mini JCW Concept dostalo kontrastný strieborno-červený náter, diódové svetlá a neprehliadnuteľný aerodynamický bodykit.

Tuning sériového Mini JCW sa pravdepodobne od štúdie veľmi odlišovať nebude. Na najväčšiu americkú autoshow si ostré Mini oblečie atraktívny kabát kombinujúci podklad vo farbe Bright Highways Grey s červenými pruhmi Chilli Red. V tomto „pikantnom“ laku sú vyhotovené aj spätné zrkadlá či lišty v prednom nárazníku a novej veľkej maske. Nechýba ani aerodynamický bodykit obsahujúci predný a zadný spojler, difúzor či rozšírené prahy.

No najväčšou novinkou bude jeho srdce.... Foto: Mini
Mini JCW Concept No najväčšou novinkou bude jeho srdce. Jednašestku vystrieda ostrý dvojliter.

Osemnásťpalcové kolesá ukrývajú mohutné kotúče bŕzd s červenými strmeňmi. Budú mať čo robiť, pretože pod kapotou vystrieda pôvodnú jednašestku poriadne nabrúsený dvojliter s centrálne vyvedenými koncovkami výfukov. Výkon ostáva zatiaľ tajomstvom, no špekuluje sa o 170 kW a 300 Nm krútiaceho momentu. Tie bude posielať k predným kolesám, no platforma pripravená aj pre pohon oboch náprav vyvoláva dohady, či Mini JCW predsa len nevyužije služby pohonu oboch náprav.

Na odpoveď si budeme musieť počkať ešte pár dní do začiatku detroitského autosalónu. Sériová verzia sa s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví na jeseň v Paríži a následne bude odštartovaný aj jej predaj.

Mini JCW Concept
Mini JCW Concept
+9Mini JCW Concept

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Mini #autosalón Detroit 2014 #JCW #John Cooper Works
Články podľa značiek