Toyota má problém. Do servisov mieri 1,9 milióna Priusov

14.02.2014 20:30
Toyota Prius
Preinštalovanie chybného softvéru hybridného systému nebude podľa Toyoty trvať v servise viac ako štyridsať minút. Autor:

Nejde o nič dramatické. Zvolávaciu akciu zapríčinila chyba softvéru v hybridnom systéme. Týka sa Priusov vyrobených v rokoch 2010 až 2014.

Toyota preto povolá do servisov majiteľov takmer 1,9 milióna Priusov. Chybný softvér invertora môže totiž zapríčiniť prehriatie tranzistorov a následné prepnutie vozidla do núdzového režimu. V najhoršom prípade vás môže Prius nechať na ceste. Zvlášť náchylný je Prius k takémuto správaniu pri dlhodobom vysokom zaťažení.

Japonský výrobca však dodáva, že zatiaľ nedošlo v súvislosti s chybnou elektronikou k žiadnej nehode. I tak chce poruchu odstrániť. Upgrade softvéru invertora bude trvať 30 až 40 minút. Len pre zaujímavosť, americký elektromobil Tesla Model S vie softvérové zmeny vykonávať prostredníctvom internetu, podobne ako sa upgraduje váš smartfón alebo tablet.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Toyota #zvolávacia akcia #Toyota Prius #Prius
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek