BMW zvoláva opäť do servisov. Tentoraz v Číne

25.03.2014 16:00
BMW VANOS
Problémom vozidiel BMW v Číne je variabilné časovanie ventilov VANOS. O akú presnú poruchu ide, však BMW zatiaľ neoznámilo. Autor:

Nemecká automobilka BMW ohlásila v Číne veľkú zvolávaciu akciu. Problém má variabilné časovanie ventilov VANOS.

Zatiaľ nie je známe, ktorých modelov sa týka, ani ich presný počet. V každom prípade je zvolávacia akcia zatiaľ obmedzená teritoriálne iba na čínsky trh. Vzhľadom na to, že technológiu VANOS, teda systém plynulého časovania ventilov, ktorý natáča vačky v závislosti od otáčok, používa na celom svete, nie je vylúčené, že sa akcia rozšíri aj za hranice Číny. Ak nie, potom by to znamenalo, že pre Čínu vyrába BMW iné autá.

Druhou možnosťou, prečo má BMW problém práve v „ríši stredu“, je fakt, že čínske úrady sú na produkty z dovozu extrémne prísne. Ich organizácia General Administration of Quality Supervision, Inspection and Quarantine sa nebojí ani zvučných značiek. Ako príklad môžeme uviesť nedávnu zvolávaciu akciu koncernu VW, ktorý mal v Číne problémy s prevodovkami DSG. Svoje skúsenosti má napríklad aj Škoda. Fabia vyrábaná v Šanghaji mala problémy s komunikáciou motora a klimatizácie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Čína #BMW #zvolávacia akcia #VANOS
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek