Milióny japonských áut mieri do servisov. Dôvod? Chybné airbagy

26.06.2014 16:00
Toyota - airbag
Bezpečnostné vankúše od Takata Corporation spôsobili zvolávacie akcie viacerých japonských automobiliek. Hrozí totiž ich bezdôvodné nafúknutie. Autor:

Problémové airbagy od dodávateľa, spoločnosti Takata Corporation, spôsobia jednu z najväčších zvolávacích akcií. Dotknuté sú takmer všetky japonské automobilky.

Po Toyote, ktorá minulý týždeň oznámila zvolávaciu akciu v objeme 2,3 milióna áut po celom svete, sa pridávajú aj Honda, Mazda a Nissan. Všetky spája spoločný problém s airbagmi dodávanými spoločnosťou Takata Corporation. Automobilky oznámili, že hrozí ich bezdôvodná explózia. Zároveň však zdôrazňujú, že v súvislosti s týmto problémom nedošlo k nijakým zraneniam ani úmrtiam.

V prípade Hondy ide o 2,03 milióna áut, z toho viac ako milión predaných v Severnej Amerike a približne 670 000 v Japonsku. A to už Honda zvolávala vlani, opäť pre bezpečnostné vankúše od Takata Corporation, viac ako milión vozidiel. Nissan oznámil, že zvolá do servisov 755 000 a Mazda 160 000 automobilov s podozrením na chybnú činnosť airbagov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Toyota #Nissan #Honda #Mazda #zvolávacia akcia #airbagy #Takata Corporation
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek