Len pred pár týždňami predstavila Dacia svoj Duster Pick-up. Síce z neho vznikne v prvej vlne len 500 kusov pre rumunskú ropnú spoločnosť OMV Petrom, no neskôr má doraziť aj k bežným zákazníkom. Ako sa zdá, Dacia má ale s pikapmi aj ďalšie plány. V brazílskom Sao Paule totiž debutuje štúdia Renault Oroch, ktorá nie je ničím iným ako štýlovým pikapom na platforme Dacie Duster. Logom na kapote sa nedajte pomýliť, v Brazílii sa Duster predáva ako Renault.

Na rozdiel od rumunského pikapu je však Oroch neporovnateľne modernejšou interpretáciou. Už len tým, že disponuje päťmiestnou kabínou Double cab a má predĺžený rázvor. Keďže ide o štúdiu, dizajnéri si mohli dovoliť aj viaceré výstrelky, ktoré nemajú s kategóriou pikapov veľa spoločné, napríklad panoramatickú strechu, zapustené kľučky dverí, bezrámové okná či originálne sacie otvory na kapote. Aj farebná kombinácia s oranžovými prvkami naznačuje, že Oroch je viac autom na voľný čas než drsným pracovným náradím.

Podobne je to v interiéri vybavenom kvalitnejšími materiálmi a opäť oranžovými doplnkami. Nechýba ani displej s 360 stupňovým zobrazením okolia vozidla. Koncept, navrhnutý v dizajnovom centre Renaultu pre Južnú Ameriku však nie je len výstrelom do tmy. Vzniknúť z neho majú až dva sériové modely. Renault vie veľmi dobre, čo robí. Veď až 70 % úžitkových vozidiel predstavujú v Brazílii práve pikapy. Ročne sa ich tu predá neuveriteľných 920 000 kusov. Duster je pritom jedným z najpredávanejších SUV na tomto trhu, tak prečo by mal Renault nechávať priestor konkurencii?