Zackees: Smerové svetlá pre cyklistov sú už na trhu

Americký spoločnosť Zackees prišla na trh ako prvá na svete s „blinkrami“ pre cyklistov, presnejšie so smerovým rukavicami. Tvrdí, že zvyšujú bezpečnosť.

01.06.2015 12:00
debata (2)
Každá rukavica je vybavená diódami v tvare... Foto: Zackees
Rukavice Zackees Každá rukavica je vybavená diódami v tvare šípok napájaných z batérie alebo dobíjateľného akumulátora.

Americký výrobca príslušenstva pre cyklistov má v ponuke originálnu novinku. Prišiel s nápadom, ako môžu cyklisti lepšie upozorniť ostatných účastníkov premávky o svojom zámere odbočovať. Doteraz nám na to stačili naše paže. To sa síce nezmení, no Zackees chce toto gesto obohatiť o smerové svetlá. Nie na bicykli, ale priamo v cyklistických rukaviciach. Tie sú vybavené LED diódami v tvare šípok a aktivujú sa pomocou spínača medzi palcom a ukazovákom.

Smerové svetlo sa aktivuje vypínačom medzi... Foto: Zackees
Rukavice Zackees Smerové svetlo sa aktivuje vypínačom medzi palcom a ukazovákom.

Zackees tvrdí, že zapínanie a vypínanie blinkerov je veľmi jednoduché a že cyklista pri stlačení vypínača cíti jasnú spätnú väzbu. Pri odbočovaní teda zdvihnete vašu ruku a zapnete diódy. Tým istým spôsobom sa smerové svetlo vypína. V ponuke sú dve verzie. Lacnejšia za 60 dolárov s batériou, ktorá má vydržať dva mesiace dennodennej prevádzky, a drahšia so vstavaným akumulátorom za 75 dolárov s ešte dlhšou výdržou.

O šetrenie elektrickej energie sa stará svetelný senzor v každej z rukavíc. V noci sa teda intenzita svetla zníži a cez deň zvýši, aby boli LED dobre viditeľné aj za slnečného počasia. Myslelo sa aj na hygienu. Napriek elektrickej výbave je možné rukavice prať bez toho, aby došlo k poškodeniu diód alebo obvodov. Otázny je len samotný efekt. V každom prípade upúta takýto signál pozornosť viac než samotné zdvihnutie ruky, no neoslobodí vás od nutnosti pustiť ruku z riadidiel.

Rukavice Zackees
Rukavice Zackees
+1Rukavice Zackees

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Cyklisti #rukavice #Zackees
Články podľa značiek