Ford Mustang Bullitt: Zelená 'limitka' spomína na McQueena

22.01.2018 06:00

Ford si na autosalóne v Detroite zaspomínal na legendárnu filmovú naháňačku Mustangu v hollywoodskom trháku Bullittov prípad. Päťdesiate výročie nemohlo ostať bokom. Tuning limitovanej edície zasiahol nielen dizajn, ale aj techniku.

Mustang Bullitt nepotrebuje na vzbudenie...
Mustang Bullitt nepotrebuje na vzbudenie autority žiadne spojlery a dokonca ani logo cválajúceho žrebca. Vystačí si so sivozeleným lakom, čiernymi 19-palcovými diskami a jemným chrómovým lemom okien. Autor: Ford

Pamätáte si ešte na fascinujúcu naháňačku Fordu Mustang a Dodge Charger v uliciach San Francisca? Jedna z najslávnejších automobilových filmových scén histórie, ktorá sa odohrala v hollywoodskom trháku Bullitov prípad, v hlavnej úlohe so Steveom McQueenom, oslavuje polstoročie. To nemohlo ostať bez povšimnutia. Ford tak vytiahol na autosalóne v Detroite celkom nový Mustang Bullitt. Vyzerá úžasne. Spoznáte ho na prvý pohľad, keďže inšpiráciu si berie z historickej i­kony.

Vzadu dostal Bullitt jedinú plaketu limitovanej...
Vzadu dostal Bullitt jedinú plaketu limitovanej edície. Distingvovaný dizajn je však len kamuflážou. Z jeho čiernych koncoviek výfukov sa totiž šíri burácajúci zvuk. Autor: Ford

Zdobí ho sivozelený odtieň laku Dark Highland, 19-palcové čierne kolesá s piatimi lúčmi, červené strmene bŕzd Brembo a chrómové lemy okien. Tak ako v minulosti chýbajú pruhy či vyzývavé spojlery. Toto auto budí podľa Fordu rešpekt aj bez nich. A dokonca aj bez loga cválajúceho mustanga na čiernej prednej maske. Jedinú plaketu limitovanej edície nájdete vzadu. Dopĺňajú ju čierne koncovky výfukov. Interiér dostal 12-palcový virtuálny kokpit, kožené sedadlá a neodmysliteľnú bielu guľu na radiacej páke.

V luxusne zariadenom interiéri s digitálnym...
V luxusne zariadenom interiéri s digitálnym prístrojovým panelom a sedadlami Recaro nemôže chýbať ani radiaca páka s bielou guľou. Tak ako pred päťdesiatimi rokmi. Autor: Ford

Dopriať si však môžete aj sedadlá Recaro s elektrickým ovládaním, infotainment s navigáciou a výkonnejším audiom, ale aj monitorovanie slepého uhla zrkadiel či adaptívne tlmiče MagneRide. To najdôležitejšie sa však skrýva pod prednou kapotou. Srdcom Mustangu Bullitt nie je nič menšie ako 5-litrový osemvalec, navyše spriahnutý s klasickým 6-stupňovým manuálom. Priaznivcov klasiky by automat nepochybne urazil. Vďaka športovému saniu z Fordu Shelby GT350 a upravenému výfukovému traktu s aktívnou klapkou však ponúka viac sily.

Srdcom Mustangu Bullitt nie je nič menšie ako...
Srdcom Mustangu Bullitt nie je nič menšie ako 5-litrový osemvalec, navyše spriahnutý s klasickou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Dáva ohromných 349 kW a 569 Nm krútiaceho momentu. Autor: Ford

K zadným kolesám putuje až 349 kW, čo je o 18 viac, a 569 Nm krútiaceho momentu. Takže virtuálna ručička rýchlomera sa zastaví až pri údaji 262 km/h. O svojej sile nezabúda Mustang Bullitt informovať okolie burácajúcim zvukom. Koľko kusov plánuje Ford vyrobiť, automobilka zatiaľ neprezradila. V každom prípade dorazia prvé exempláre k zákazníkom v USA začiatkom leta. Či dostanú rovnakú šancu aj tí európski, nevedno. Uvedenie nezabudne Ford podporiť akčnou snímkou s Molly McQueenovou, vnučkou slávneho Stevea.

Uvidíme v nej nielen nový Bullitt, ale aj Dodge Charger, ktorému ostane iste len post porazeného. Zlepšiť skóre si môže iba svojou čiernou farbou Shadow, ktorú ponúkne Ford ako alternatívu k sivozelenému laku. Samozrejme, na Bullitte. Aspoň tak si Mustang uctí svojho súpera. Vavríny mu však prenechať rozhodne nemieni. Tak ako v roku 2007, keď Ford predstavil podobne ladenú edíciu.

Ford
		Mustang Bullitt -
		2018
Ford
		Mustang Bullitt -
		2018
+7Ford Mustang Bullitt -
		2018

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Ford #Ford Mustang #Steve McQueen #Ford Mustang Bullitt
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
29. 7. 2019zdraženie1.226 €zdraženie1.367 €
22. 7. 2019zlacnenie1.224 €zlacnenie1.365 €
15. 7. 2019zdraženie1.226 €zdraženie1.366 €
8. 7. 2019zlacnenie1.224 €zlacnenie1.350 €
1. 7. 2019zdraženie1.226 €zdraženie1.351 €
24. 6. 2019zdraženie1.214 €zdraženie1.329 €
17. 6. 2019zlacnenie1.194 €zlacnenie1.324 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR