Škoda Karoq Scout: Malý ‘Kodiaq‘ si obul gumáky. V sérii má 4x4 aj virtuálny kokpit

Na autosalóne v Paríži rozšíri Škoda modelový rad Karoq o novú verziu Scout. Do terénu bude vyzbrojená lepšie ako jeho súrodenci. Napríklad aj štvorkolkou a podvozkom pre zlé cesty. Svetlá výška ostáva nezmenená.

01.08.2018 08:00
debata (2)
Karoq Scout dáva najavo svoju dobrodružnú... Foto: Škoda-Auto
Škoda Karoq Scout - 2018 Karoq Scout dáva najavo svoju dobrodružnú povahu robustnejšou ochranou podvozka, vrátane mohutných lemov blatníkov, prahov a nábehových panelov nárazníkov. Podvozok tiež ukrýva paket pre zlé cesty a štandardne dodávaný pohon 4x4.

Prívlastok Scout už dobre poznáme z Octavie aj Kodiaqu. A od jesene sa bude vynímať táto plaketa aj na menšom SUV Karoq. Predstaví sa na októbrovom autosalóne v Paríži. Recept je nezmenený. Jednoducho, Karoq prešiel „off-roadovým“ tuningom, ktorý mu priniesol výraznejšie čierne lemy blatníkov a prahov, podvozok pre zlé cesty, čo znamená lepšiu ochranu spodných partií karosérie a náprav, a ako bonus 18-palcové antracitové disky Braga.

sérii dostane Scout parádne 18-palcové disky... Foto: Škoda-Auto
Škoda Karoq Scout - 2018 sérii dostane Scout parádne 18-palcové disky kolies Braga a za príplatok dokonca devätnástky Crater.

Robustnejší charakter podporujú sklá s vyšším stupňom tónovania či zelený lak. Na výber bude však viacero odtieňov a za príplatok dokonca 19-palcové disky Crater. Na palube využíva všetky ďalšie off-roadové vymoženosti, napríklad režim Off-road zameraný na čo najlepšiu trakciu pri jazde na nespevnených povrchoch vrátane kontroly zjazdu. Z motorov si Scout vyberá len to lepšie z ponuky. V prvom rade preplňovaný 4-valec 1,5 TSI Evo (110 kW) spárovaný so 7-stupňovou dvojspojkou DSG.

Interiér je vyšperkovaný špecifickým čalúnením,... Foto: Škoda-Auto
Škoda Karoq Scout - 2018 Interiér je vyšperkovaný špecifickým čalúnením, virtuálnym prístrojovým panelom a tiež napríklad pedálmi z antikorovej ocele.

Paletu doplnia dva diesle 2,0 TDI (110 kW, 140 kW). Ten slabší dostane automat za príplatok, silnejší v sérii. Vždy v kombinácii s pohonom 4×4. K technologickým vychytávkam bude patriť virtuálny kokpit, ktorý je inak na zozname príplatkov. Infotainment SmartLink+ umožní prístup k službám Media Command a Škoda Connect. Interiér zvýrazňuje dobrodružný duch Scoutu špecifickým čierno-hnedým čalúnením s nápismi Scout, koženým vencom volantu, pedálmi z antikorovej ocele či ambientným podsvietením.

Pritom ostáva Scout stále praktickým rodinným modelom s množstvom typických prvkov Simply Clever. Napríklad elektricky ovládaným zadným vekom s nožným senzorom, dvojitou podlahou kufra, sieťovými vreckami na vnútorných stranách operadiel a stredovej konzole, či „záplavou“ odkladacích priestorov na nápoje, mince, parkovacie karty či multimediálne zariadenia. K prvým zákazníkom by novinka Škody mala doraziť ešte pred koncom tohto roka.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Škoda #Škoda-Auto #Škoda Karoq #autosalón Paríž 2018 #Škoda Karoq Scout
Články podľa značiek