Porsche Panamera: Kupé aj Sport Turismo prichádzajú vo verzii GTS

23.10.2018 12:00
Porsche-Panamera GTS-2019-1024-03
Verzia GTS v sebe zahŕňa balík vylepšení zvaný Sport Chrono. Autor:

Nemecká automobilka rozšírila ponuku modelu Panamera. Športovú limuzínu obohatila verzia GTS, ktorá ešte zintenzívňuje jej dynamický potenciál. Okrem vyššieho výkonu prináša aj novinky vo výbave.

Druhá generácia modelu Porsche Panamera je na trhu už od roku 2017, no až teraz prichádza automobilka z Zuffenhausenu s verziou GTS. Tú dostali oba karosárske varianty, teda kupé aj kombi s označením Sport Turismo. Ich hlavnou pýchou je štvorlitrový dvakrát preplňovaný vidlicový osemvalec s výkonom 338 kW (460 k) a krútiacim momentom 620 Nm. Oproti predchádzajúcej generácii je to nárast o 15 kW (20 k) a až o 100 Nm. Vylepšený motor dostal aj filter pevných častíc.

Vylepšený motor dostal aj filter pevných častíc.
Vylepšený motor dostal aj filter pevných častíc. Autor: Porsche

Verzia GTS v sebe zahŕňa balík vylepšení zvaný Sport Chrono. Vďaka nemu oba varianty zrýchľujú z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy. Panamera Sport Turismo dosahuje maximálnu rýchlosť 289 km/h a kupé dokonca 292 km/h. Výkon motora prenáša na obe nápravy osemstupňová automatická dvojspojková prevodovka PDK. Kombinovaná spotreba paliva je podľa údajov výrobcu 10,3 l/100 km v prípade kupé, respektíve 10,6 l/100 km v prípade kombi.

Porsche Panamera GTS v oboch karosárskych...
Porsche Panamera GTS v oboch karosárskych prevedeniach je od bežných verzií ľahko rozpoznateľné vďaka dizajnovým vylepšeniam exteriéru aj interiéru. Autor: Porsche

Verzia GTS vyniká v schopnosti kombinovať športovú a pohodlnú jazdu. Kľúčom k úspechu je športový adaptívny podvozok s trojkomorovým vzduchový pružením. Podvozok verzií GTS je oproti štandardným verziám znížený o 10 milimetrov. O deceleráciu sa starajú 390-milimetrové brzdové kotúče na predných kolesách a 365-milimetrové kotúče na zadných kolesách. Disky majú štandardne rozmer dvadsať palcov.

Vo vnútri dominuje čierna Alcantara a hliníkové...
Vo vnútri dominuje čierna Alcantara a hliníkové detaily. Autor: Porsche

Porsche Panamera GTS v oboch karosárskych prevedeniach je od bežných verzií ľahko rozpoznateľné vďaka dizajnovým vylepšeniam exteriéru aj interiéru. Zvonku ide hlavne o čiernu mriežku chladiča, čierne prahy a čierne koncovky výfukového potrubia spolu s čiernym difúzorom. Vo vnútri dominuje čierna Alcantara a hliníkové detaily. Verzia GTS štandardne počíta so športovým volantom s páčkami pre manuálne radenie. Za príplatok je možné vnútro skrášliť červenými prvkami.

Z pohľadu výbavy sa Porsche Panamera GTS odlišuje od ostatných verzií len mierne. Takisto počíta s digitálnym prístrojovým štítom, adaptívnym tempomatom alebo voliteľnou riadenou zadnou nápravou. Jednu novinku však prináša a tou je head-up displej. Porsche Panamera GTS aj Porsche Panamera GTS Sport Turismo sú už v predaji. V Nemecku je základná cena stanovená na 138 493 eur vrátane DPH. Sport Turismo začína na sume 141 349 eur vrátane DPH.

Porsche Panamera GTS
		2019
Porsche Panamera GTS
		2019
+18Porsche Panamera GTS
		2019
Porsche Panamera GTS
		Sport Turismo
		2019
Porsche Panamera GTS
		Sport Turismo
		2019
+13Porsche Panamera GTS
		Sport Turismo
		2019

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Porsche #Porsche Panamera #Porsche Panamera GTS #Porsche Panamera GTS Sport Turismo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek