Mitsubishi Triton Absolute: Vyparádený pikap L200 nabral svaly v Bangkoku

11.04.2019 16:00

Mitsubishi predstavilo už vlani vynovený pikap L200, no zatiaľ len v jeho rodnom Thajsku, kde schádza z výrobných liniek pod označením Triton. A teraz naň upozorňuje konceptom Absolute, ktorý má zvýrazniť jeho terénne schopnosti. Nie je vylúčené, že zamieri do sériovej výroby.

Koncept Mitsubishi Triton Absolute preberá...
Koncept Mitsubishi Triton Absolute preberá všetky dizajnové inovácie z vlani modernizovaného Tritonu. Vrátane novej verzie masky Dynamic Schield. Pridáva však masívnu ochranu podvozka a diódové reflektory. Autor: Mitsubishi

Piata generácia dnes už ikonického pikapu Mitsubishi L200 je na trhu piaty rok a koncom toho vlaňajšieho podstúpila rozsiahlu inováciu. Zmeny zasiahli dizajn aj pohon oboch náprav. Zatiaľ však Mitsubishi predstavilo svoju novinku len v Thajsku, kde sa predáva pod názvom Triton. V lete by malo vynovené L200 zavítať aj do Európy. Ale ešte predtým posilňuje automobilka jeho imidž konceptom Triton Absolute, ktorý si pripravila pre autosalón v rodnom Bangkoku, kde sériový Triton schádza z výrobných liniek.

Cieľom bolo upozorniť na jeho potenciál mimo asfaltu. Triton tak prešiel drsným off-roadovým tuningom podľa hesla Absoluteli Beyoon Toch. Nekompromisný základ v podobe rámovej konštrukcie a tuhej zadnej nápravy mu zostal, pribudli však podvozkové ochranné panely, svetlá výška narástla o 50 mm a širší rozchod umožnil montáž veľkých terénnych pneumatík. Dojem odolnosti podporujú aj výrazné obklady spodnej časti dverí, špecifické strešné nosiče a čierny lak. Klasické svetlá vystriedali diódové.

V teréne sa má Triton Absolute cítiť ako doma...
V teréne sa má Triton Absolute cítiť ako doma najmä vďaka svetlej výške zväčšenej o 50 mm a širšiemu rozchodu kolies, ktoré umožnilo montáž terénnych pneumatík. Autor: Mitsubishi

O technike sa Mitsubishi nezmieňuje, ale verí, že štúdia zaujme priaznivcov pikapov na celom svete, z čoho možno dedukovať, že pozitívna reakcia privedie Triton Absolute až na výrobné linky. Napokon, nie je na ňom nič futuristické. Pripomeňme, že modernizované Mitsubishi L200 s celkom novou verziou masky Dynamic Schield bude k dispozícii v troch verziách – dvojmiestnej s krátkou kabínou, predĺženej s kabínou Club Cab a 4-dverovej Double Cab s plnohodnotným 5-miestnym interiérom. V ponuke ráta s troma druhmi pohonu 4×4.

Základom je systém Easy Select s priraditeľným pohonom prednej nápravy, a to aj počas jazdy. Super Select II pridáva permanentný pohon oboch náprav (40 : 60) využiteľný do rýchlosti 100 km/h. Pre ťažké podmienky je k dispozícii redukčný prevod a navyše uzáver medzinápravového a zadného diferenciálu. Novinkou pre obe verzie štvorkolky je nový terénny režim Off-Road s módmi Gravel (Štrk), Mud/Snow (blato/sneh), Sand (piesok) a Rock (kamene). Pri prudkom klesaní zas využije Hill Descent Control.

Pod kapotou ostane v Európe naďalej 4-valcový naftový motor 2,4 DI-D MiVEC s atypickým variabilným časovaním ventilov. Jeho výkon zatiaľ automobilka neprezradila. V súčasnosti má 113 alebo 133 kW. Novinkou je 6-stupňová automatická prevodovka, ktorá nahradí starší 5-stupňový automat a doplní 6-stupňovú manuálnu prevodovku. Očakávať tak môžeme lepšiu dynamiku a nižšiu spotrebu paliva. Nie je vylúčené, že s emisiami bude bojovať aj pomocou vstrekovania prísady AdBlue.

Mitsubishi Triton Absolute Concept - 2019
Mitsubishi
		Triton Absolute Concept - 2019
+1Mitsubishi Triton
		Absolute Concept - 2019

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Concept #koncept #Mitsubishi #Mitsubishi L200 #Mitsubishi Triton #Mitsubishi Triton Absolute #autosalón Bangkok 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek