Renault Triber: Štyri metre pre siedmich! Škoda, že len v Indii

01.08.2019 06:00

Renault predstavil v Dillí praktický crossover. Udivuje svojou variabilitou a siedmimi sedadlami. Pritom je kratší ako nové Clio. K nám sa však nedostane. Aspoň zatiaľ.

Novinka od Renaultu spája kompaktnosť nižšej...
Novinka od Renaultu spája kompaktnosť nižšej triedy s robustnosťou SUV a flexibilitou MPV. To všetko s atraktívnou cenou. Presne tieto vlastnosti hľadajú indickí zákazníci. Autor: Renault

Hoci je hlavným teritóriom Renaultu Európa, pôsobí aj v Južnej Amerike, Číne, Rusku a najmä v Indii, kde predáva Captur, alebo aj niektoré modely Dacie s vlastným logom. To mu však nestačí. Práve na tomto 1,3-miliardovom trhu má veľké plány. Špeciálne pre Indiu vyvíja modely prispôsobené tamojším potrebám. Odvlani je k dispozícii napríklad sympatický crossover Kwid, z ktorého sa stal veľký hit. A nezostane len pri ňom. Dostane väčšieho súrodenca. Volá sa Triber a jeho vlastnosti naozaj udivujú.

Triber je kratší ako nový Renault Clio, napriek...
Triber je kratší ako nový Renault Clio, napriek tomu odvezie až sedem cestujúcich. Autor: Renault

Tento kríženec SUV a MPV, postavený na platforme CMF-A, rovnako ako Kwid, má totiž na dĺžku len 3 990 mm, čo je menej, ako meria nové Clio, lenže dokáže doslova zázraky. Asi by ste neverili, ale na jeho palube môže byť až sedem sedadiel. Modularita je naozaj obdivuhodná. Renault tvrdí, že interiér ponúka 100 rôznych kombinácií usporiadania. Napríklad pre jedného, dvoch, štyroch, piatich či siedmich cestujúcich. Ak využíva len dva rady sedadiel, odvezie 625 litrov nákladu, čo je podľa automobilky rekord v triede.

V infotainmente nerobil Renault kompromisy....
V infotainmente nerobil Renault kompromisy. Triber má digitálny kokpit aj 8-palcovú dotykovú obrazovku. Autor: Renault

Triber je tiež relatívne moderným autom, čo dokazuje digitálnym prístrojovým panelom alebo 8-palcovým dotykovým infotainmentom, kompatibilným so smartfónmi cez pripojenia Apple CarPlay alebo Android. Je známe, že v konektivite nechcú robiť kompromisy už ani indickí zákazníci. O bezpečnosti sa Renault nezmieňuje. V ponuke sú však štyri airbagy či parkovacie senzory. Pod kapotou bude pracovať jednoduchý, ale spoľahlivý a úsporný atmosférický 3-valec 1,0 SCe, známy napríklad z Dacií. Okrem 5-stupňového manuálu budú môcť zákazníci voliť 5-stupňovú automatickú prevodovku.

Flexibilný interiér ponúka až 100 rôznych...
Flexibilný interiér ponúka až 100 rôznych konfigurácií. S piatimi sedadlami ostáva za druhým radom vynikajúcich 625 litrov na batožinu. Autor: Renault

V pláne je aj výkonnejšia preplňovaná verzia. Praktickosť Triberu dopĺňa vyššia svetlá výška podvozka, ako stvorená pre indické cesty. Renault tvrdí, že aj vďaka nemu zdvojnásobí do roku 2022 svoje predaje v tejto krajine. A možno nielen tam. Triber je síce vyvinutý a vyrábaný v Indii, ale je tiež označovaný ako globálny model. Renault tak nevylučuje, že by mohol časom doraziť aj na náročnejšie trhy. S logom Dacie a bezkonkurenčnou cenou by mohol byť v Európe zásahom do čierneho.

Renault
		Triber -
		2019
Renault
		Triber
+20Renault
		Triber

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Renault #Renault Kwid #Renault Triber
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek