Predaje BMW výrazne ťahajú modely SUV

, 14.08.2019 11:53

Prémiové automobilky si zákazníci už dávno nespájajú len s veľkými sedanmi. Čoraz viac sa do popredia pretláčajú modely typu SUV.

V novembri tohto roku príde na trh nový model X6.
V novembri tohto roku príde na trh nový model X6. Autor: BMW

Nemecký koncern BMW zvýšil odbyt svojich vozidiel vďaka novým modelom SUV. Až 46 percent predaných áut bolo práve SUV. Informovalo o tom vedenie automobilky. Podiel áut s hybridným pohonom však klesol.

Koncern zvýšil dodávky vozidiel na trh v júli na 183 500 kusov. Výsledok sa dosiahol vďaka rastu odbytu na čínskom trhu, ktorý vzrástol o 16 percent. V Nemecku zaznamenal prírastok 28 percent. Nečakane vzrástol aj záujem o elektrický model i3, ktorý ešte donedávna stál mimo záujmu kupujúcich. V Spojených štátoch sa zvýšil záujem oň takmer o 5 percent. Predaj modelu Mini na celom svete zaznamenal mierny pokles.

Odbyt vozidiel koncernu s modelmi Mini a Rolls-Royce v tomto roku vzrástol o 0,9 percenta na vyše 1,4 milióna. Predaj modelu SUV v júli vzrástol automobilke BMW o vyše 25 percent. Z tohto modelového radu príde na trh v novembri ešte X6. Väčšinu vozidiel SUV vyrába bavorská automobilka v americkom závode v Spartanburgu. Podľa vedenia firmy by mal byť predaj jej áut v tomto roku mierne vyšší než vlani.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SUV #predaj #BMW
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek