Peugeot Boxer 4x4 Concept: Z vanu sa stal ‘off-road‘

03.10.2019 12:00

Na výstave áut na voľný čas Salon des Véhicules de Loisirs v Paríži sa Peugeot pochválil konceptom odvodeným z úžitkového Boxera. Vybavil ho off-roadovým dizajnom, štvorkolkou aj zariadením v štýle luxusných karavanov.

Známy Peugeot Boxer prešiel konverziou na...
Známy Peugeot Boxer prešiel konverziou na dobrodružný karavan. Zísť z asfaltu sa naozaj nebojí. Má štvorkolku, zvýšený podvozok a mohutnú plastovú ochranu spodných partií karosérie. Osem strešných LED modulov dokáže urobiť v prírode z noci deň. Autor: Peugeot

Peugeot Boxer je jedným z najúspešnejších úžitkových áut v Európe. Od uvedenia na trh putovalo k zákazníkom už viac ako 720 000 exemplárov. Jeho všestrannosť najnovšie demonštruje automobilka konceptom Boxer 4×4 na výstave Salon des Véhicules de Loisirs v Paríži, kde sa stretávajú milovníci áut na voľný čas. Solitérny Boxer s dĺžkou šiestich metrov je tu neprehliadnuteľný. Peugeot hovorí o „dobrodružnom bojovníkovi“. A nie je ďaleko od pravdy. Sériový Boxer L3, zmenil totiž na kríženca karavanu a off-roadu.

Koncept Boxer 4x4 si so sebou vozí nielen...
Koncept Boxer 4x4 si so sebou vozí nielen nádherné kanoe Canadien z orechového dreva, ale aj elektrický bicykel Peugeot eM02 FS Powertube. Autor: Peugeot

Svoje objaviteľské ambície dáva najavo svetlou výškou zväčšenou o 30 mm vpredu a o 50 vzadu. Spodná časť karosérie je chránená robustnými plastovými podbehmi a lemami blatníkov. Čierne disky obúvajú terénne pneumatiky BF Goodrich. Predná maska dostala fazety v štýle osobných modelov Peugeot a diódové svetlá zas matné pozadie. Celý koncept je „oblečený“ do sivozeleného laku Wanderlust Green. Na zvýšenej streche nechýba mohutný nosič a nad kabínou osem výklopných svetelných LED modulov, prevzatých z Peugeotu 508, ktoré dokážu v prírode urobiť z noci deň.

Vodič má k dispozícii infotainment s 9-palcovým...
Vodič má k dispozícii infotainment s 9-palcovým displejom a navigáciou e kompatibilnou s aplikáciou WAZE, ktorá zobrazuje dopravné informácie v reálnom čase. Autor: Peugeot

Nespevnených ciest sa Boxer 4×4 Concept naozaj nebojí. Vybavený je 4-valcom 2,2 BlueHDi s výkonom 121 kW a krútiacim momentom 370 Nm, spojeným so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, a najmä pohonom 4×4, od dvorného dodávateľa – spoločnosti Dangel. Systém pracuje v režimoch 2WD, 4WD Auto a 4WD Lock, keď sa hnací moment distribuuje medzi prednú a zadnú nápravu v stálom pomere 50 : 50. Módy aktivuje vodič pomocou troch tlačidiel na ľavej strane palubnej dosky. Chýba už len redukcia. Motor spĺňa emisnú normu Euro 6.2.

Obytná plocha má až desať štvorcových metrov....
Obytná plocha má až desať štvorcových metrov. Nechýba kuchynka, kúpeľňa, toaleta či jedálenská a spacia časť. Väčšina materiálov je z recyklovaných plastov. Autor: Peugeot

Kabína poskytuje všetko potrebné na dlhodobé výlety. Obytný priestor má plochu desať štvorcových metrov a je rozdelený do štyroch zón – kuchyne a jedálenskej časti, spacej časti, kúpeľne a pracoviska vodiča. Veľký počet odkladacích priestorov vám umožní uskladniť všetku výbavu, ktorú potrebujete pre extrémne športy, ako aj pre každodenný život. O vybavenie sa postarala známa spoločnosť Bravia a Kerrock, audiosystém zabezpečil Alpine. Nechýba ani športové príslušenstvo. Napríklad krásne kanoe Canadien z orechového dreva či najnovší elektrobajk Peugeot eM02 FS Powertube s batériou integrovanou priamo do rámu.

Dôležitý bol však aj ekologický rozmer projektu, ktorý sa pretavil do výberu materiálov. Stolík, pracovná doska a drez sú vyrobené z bieleho prírodného minerálu Aaragonite, ktorý spája tvrdosť prírodného kameňa s krásou keramiky, zatiaľ čo celá podlaha, ktorú dodal startup Sasminimum, je vyrobená zo 100 % recyklovaných a 100 % recyklovateľných materiálov. Pochádzajú zo starých automobilových nádrží či plastových fliaš na nápoje a kozmetiku. Pri použití 50 kg recyklovaného plastu sa v porovnaní so štandardnou plastovou podlahou ušetrí až 75 kg kysličníka uhličitého. O ďalšom osude štúdie Peugeot nič neprezradil.

Peugeot
		Boxer 4x4 Concept -
		2019
Peugeot
		Boxer 4x4 Concept -
		2019
+10Peugeot Boxer 4x4
		Concept -
		2019

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Peugeot Boxer 4x4 #Peugeot Boxer #Peugeot #koncept #Concept
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek