Abarth 695: Výročná limitovaná edícia šokuje výkonom aj zadným krídlom

08.10.2019 12:00
abarth-695-70deg-anniversario  2
Lak karosérie s názvom 1958 Monza pripomína pretekárske úspechy prvého Abarthu 500. Autor:

Sedemdesiate výročie tunerskej spoločnosti sa nesie v znamení špeciálnej edície odvodenej od ikonického Fiatu 500. Abarth 695 70° Anniversario disponuje výkonom 180 koní a k zemi ho tlačí masívny nastaviteľný zadný spojler.

V roku 1949 Carlo Abarth založil spoločnosť, ktorá sa celé desaťročia venuje vylepšovaniu sériových automobilov a posúvaním ich technických možností. V súčasností logo škorpióna vídame hlavne na produkčných Fiatoch, a to konkrétne modeloch 500 a 124. Sedemdesiate výročie značky je skvelou príležitosťou ponúknuť nadšencom a zberateľom vozidlo, ktoré vyniká vo viacerých ohľadoch.

Abarth
		695 70° Anniversario
Abarth 695
		70° Anniversario
+15Abarth 695 70°
		Anniversario

Je ním Abarth 695 70° Anniversario vychádzajúci z Fiatu 500. Na prvý pohľad sa limitovaná edícia od štandardných Abarthov líši len mierne. Cez športové sedemnásťpalcové disky presvitajú červené štvorpiestikové strmene bŕzd Brembo, ktoré sa zahryzávajú do 305-milimetrových odvetrávaných kotúčov vpredu a 240-milimetrových vza­du.

Vzadu zaujmú dva páry koncoviek výfukového...
Vzadu zaujmú dva páry koncoviek výfukového potrubia s aktívnymi klapkami zapracovanými do difúzora a hlavne široké zadné krídlo s nápisom ABARTH. Autor: Abarth

Lak karosérie s názvom 1958 Monza pripomína pretekárske úspechy prvého Abarthu 500. Skutočne výnimočne pôsobí auto zozadu. Okrem dvoch párov koncoviek výfukového potrubia s aktívnymi klapkami zapracovaných do difúzora zaujme hlavne široké zadné krídlo s nápisom ABARTH.

Výnimočnosť spojlera spočíva v tom, že ho možno nastaviť v rozmedzí uhlov 0 až 60 stupňov. Nastavovanie prebieha manuálne a konštruktéri jeho účinok testovali v aerodynamickom tuneli. Vďaka nemu sa pri dvestokilometrovej rýchlosti zvýši prítlak o 42 kilogramov a korekcie volantom sa znížia o 40 %.

Cez športové sedemnásťpalcové disky presvitajú...
Cez športové sedemnásťpalcové disky presvitajú červené štvorpiestikové strmene bŕzd Brembo. Autor: Abarth

Pod kapotou pracuje 1,4-litrový zážihový preplňovaný štvorvalec s výkonom 135 kW (180 k) a krútiacim momentom 250 Nm. Vďaka tomu auto zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy a maximálna rýchlosť sa vyšplhá až na 225 km/h. To platí v prípade, ak je spojler naklonený v uhle nula stupňov.

Vo vnútri limitovanú edíciu definujú špeciálne...
Vo vnútri limitovanú edíciu definujú špeciálne športové sedadlá. Autor: Abarth

Vo vnútri limitovanú edíciu definujú špeciálne športové sedadlá, sedempalcová dotyková obrazovka infotainmentu vrátane navigácie, klimatizácia, špeciálne koberčeky a telemetrický systém pre získavanie údajov z jazdy na okruhu. Súčasťou výbavy sú aj denné a hmlové LED svetlá.

Z limitovanej edície sa vyrobí len 1 949 kusov pripomínajúcich rok založenia firmy Abarth. Základná cena na talianskom trhu je 34 600 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#limitovaná edícia #Fiat 500 #Abarth
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek