Fiat New Panda: Taliansky ‘evergreen‘ oslavuje. Dostal nové verzie

26.10.2020 10:00

K štyridsiatemu výročiu legendárnej Pandy predstavuje Fiat aktualizáciu, ale aj tri nové verzie City Life, Sport a City Cross.

Nová Panda City Life prináša len malé zmeny....
Nová Panda City Life prináša len malé zmeny. Napríklad 15-palcové disky kolies a kontrastné čierne prvky vrátane ochranných líšt na dverách. Autor: Fiat

Fiat Panda patrí spolu s Fiatom 500 už roky k bestsellerom talianskej značky. Ročne z týchto súrodencov predá talianska automobilka 375 000 exemplárov. To napriek pokročilému veku. Súčasná generácia Pandy je totiž na trhu od roku 2013 s jediným väčším faceliftom, ktorý sa uskutočnil pred troma rokmi. Teraz je príležitosť na ďalšiu aktualizáciu. Panda totiž oslavuje štyri dekády od svojho vzniku. Nejde o nič zásadné. Dizajn podstúpi len retuše nárazníkov, prahov a prinesie nové odtiene lakov či interiérových dekorácií. Najväčšou zmenou sú preto nové dizajnové línie.

Napríklad Panda City Life, ktorá dostala špecifické nárazníky, 15-palcové disky kolies, kontrastné čierne prvky vrátane ochranných líšt na dverách, strešného nosiča a zrkadiel. Interiér obsahuje dvojfarebné čalúnenie sedadiel a palubnú dosku v antracitovej farbe či infotainment Uconnect so 7-palcovým displejom a konektivitou so smartfónmi cez Apple CarPlay a Android Auto. Viac však zaujme celkom nová verzia Panda Sport, ktorá dopĺňa rodinu modelov 500X Sport, 500L Sport a Tipo Sport.

Úplnou novinkou je Panda Sport na 16-palcových...
Úplnou novinkou je Panda Sport na 16-palcových diskoch a s čiernou strechou. Paket Pandemonio pridáva napríklad červené strmene bŕzd. Autor: Fiat

Športová Panda sa môže pochváliť 16-palcovými zliatinovými diskami alebo čiernou strechou. Dramatickému vzhľadu napomáhajú čierne vložky v nárazníkoch, zatmavené okná a matné pozadie reflektorov. V kabíne nájdeme čierny strop, anatomické sedadlá s tmavosivým čalúnením, „titánovú“ palubnú dosku, detaily z umelej kože, látkové obloženie výplní dverí či červené prešívanie. Za príplatok je možné získať paket Pandemonio, odkazujúci na slávnu Pandu 100 HP. Napríklad červenými strmeňmi bŕzd alebo volantom z technickej kože s červeným prešívaním.

Na palube sa objavuje nový infotainment...
Na palube sa objavuje nový infotainment Uconnect so 7-palcovou dotykovou obrazovkou. Autor: Fiat

Treťou novinkou je Panda City Cross s keramickým efektom palubnej dosky, dvojfarebným modro-čiernym čalúnením z technickej kože, automatickou klimatizáciou, ale aj LED svetlami a čiernymi ochrannými prvkami karosérie. Na vrchole ostáva Panda Cross s 15-palcovými diskami, červenými ťažnými hákmi v nárazníkoch či chrómovými ochrannými doskami. Prírodnú orientáciu zvýrazňujú recyklované materiály bohato využívané v kabíne. Napríklad na palubnej doske s dreveným efektom. Samozrejmosťou je pohon oboch náprav.

Pod kapotou Pandy sa ani napriek aktualizácii nič nemení. A to dokonca ani v prípade Pandy Sport. Na 100-koňový motor z minulosti môžeme zabudnúť. V motorovom priestore bude vládnuť mild-hybridná technológia, predstavená len nedávno v Pande aj v o Fiate 500. Tvorí ju 3-valec 1,0 FireFly (51,5 kW) spojený s 3,6-kilowattovým štartérom-generátorom a malým li-ion akumulátorom (11 Ah). V porovnaní s atmosférickým 4-valcom 1,2 FireFly (50 kW) ušetrí vraj až 30 % emisií CO2. V oboch prípadoch sú motory spojené so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Fiat Panda -
		2021
Fiat Panda -
		2021
+10Fiat Panda -
		2021

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Fiat Panda Cross #Fiat Panda #Fiat
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek