Renault Kangoo: Tretia generácia je za rohom. Bude aj na elektrinu

16.11.2020 12:00

Po predlhých trinástich rokoch predstavuje Renault novú generáciu svojej praktickej osobnej dodávky Kangoo. Chýbať nebude ani súrodenec s logom Mercedesu-Benz.

Nová generácia Kangoo bude oveľa solídnejšia....
Nová generácia Kangoo bude oveľa solídnejšia. Predstaví sa v rodinnej aj úžitkovej verzii Kangoo VAN. Autor: Renault

Renault zareagoval v roku 1997 modelom Kangoo na aktivity konkurenčného Citroënu. Ten v tom čase už slávil úspech so svojim Berlingom. Druhá generácia prišla na rad o desať rokov neskôr a odvtedy sa Kangoo príliš nezmenilo. Kangoo to ale neoslabilo. Napriek predlhým životným cyklom má na konte viac ako štyri milióny vyrobených kusov. A chce ich ešte viac. Budúci rok preto vstúpi do ringu tretia generácia. A keďže premiéra sa blíži, Renault zverejnil prvé oficiálne snímky a informácie.

Dizajn bude veľkou zmenou. Kangoo totiž skončí so svojim hravým imidžom. Stáva sa z neho omnoho solídnejší a sofistikovanejší model. Osobná verzia sľubuje viac priestoru, komfortu aj variability. Na palube máme očakávať moderné asistenčné systémy, multimediálne rozhranie Easy Link s dotykovou obrazovkou, známe z osobných modelov Renaultu, napríklad Twinga či Capturu. Prídu tiež kvalitnejšie materiály a komfortnejšie sedadlá. Jednoducho, Kangoo sa oveľa viac príblíži svojim civilným súrodencom.

Zariadenie interiéru nezaostáva za osobnými...
Zariadenie interiéru nezaostáva za osobnými modelmi Renaultu. Zodpovedať im má kvalitou, infotainmentom aj bezpečnosťou. Autor: Renault

Napokon, zdieľať s nimi bude aj modulárnu platformu CMF a veľkú časť techniky. Hybrid či plug-in hybrid s označením E-Tech sa síce nechystá, no v každom prípade bude Kangoo vyzbrojené nielen benzínovými a naftovými motormi ale tradične aj čisto elektrickou technológiou. Úžitková verzia Kangoo VAN sa bude vyrábať v dvoch verziách – krátkej s dĺžkou 4,2, a dlhej, s dĺžkou 4,9 metra. Od toho sa bude odvíjať objem úžitkového priestoru s kapacitou 3,3 až 3,9 kubického metra. Okrem toho prinesie Kangoo Van dve veľmi praktické novinky.

Zozadu nám Renault finálne Kangoo ešte...
Zozadu nám Renault finálne Kangoo ešte neukázal. Zverejnil len skicu. Autor: Renault

Systém Easy Side Access uľahčí bočný prístup do vozidla odstránením stredového stĺpika. Po otvorení predný a posuvných zadných dverí, tým vznikne otvor široký 1 416 mm, čo je viac ako dvojnásobok v porovnaní s predchodcom a rekord v triede. Druhú inováciu predstavuje systém Easy Inside Gallery, čo je prídavný priestor nad hlavami pasažierov, umožňujúci prevoz dlhých predmetov bez toho, aby obmedzovali podlahu. Verzie s nepriehľadnými zadnými dverami zas dostanú digitálne vnútorné spätné zrkadlo.

Nové Kangoo bude schádzať z montážnych liniek francúzskeho závodu Maubeuge. Montáž jeho jednoduchšieho derivátu s názvom Express umiestni Renault do marockej fabriky v Tangeri. Nie je tajomstvom, že Kangoo bude aj naďalej základom pre sesterské modely s logom Mercedesu-Benz. Ten z neho odvodí novú generáciu úžitkového Citanu ale aj komfortnú osobnú verziu označenú po prvýkrát písmenom T. To symbolizuje v stuttgartskej nomenklatúre priestor, pretože označovalo kombi verzie tried C a E.

Renault Kangoo
		-2021
Renault Kangoo
		-2021
+9Renault Kangoo
		-2021

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Renault Kangoo #Renault
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek