Opel ukázal malý model Adam

11.07.2012 17:15
Opel Adam
Len pre zaujímavosť, Opel Adam stojí na platforme, ktorú koncern GM svojho času vyvíjal v spolupráci s Fiatom. Ak v detailoch, či proporciách Adama vidíte Fiat 500, nie ste až tak ďaleko od pravdy. Autor:

Adam je horúcou novinkou automobilky Opel zamierenou na náročných klientov. Má zaútočiť na zákazníkov Fiatu 500, Mini, či Citroënu DS3.

Hneď na začiatku treba uviesť, že Opel Adam má byť štýlový hatchback, ktorý v žiadnom prípade nenahradí Agilu. Tá ostane v ponuke aj naďalej a bude predstavovať dostupné mestské mini určené racionálnejšie uvažujúcim zákazníkom.

Adam má vpredu vzpery MacPherson a vzadu...
Adam má vpredu vzpery MacPherson a vzadu jednoduchú vlečenú nápravu s torznou priečkou. Rázvor náprav má hodnotu 2311 mm. Autor: Opel

Adam má lákať originálny dizajnom, štylistickými prvkami charakteristickými skôr pre väčšie modely značky a najširšou mierou individualizácie v segmente malých mestských áut. Podľa vyjadrení automobilky si zákazníci budú môcť kombinovať farby karosérie, skladbu interiérov (poťahové materiály aj ich farebné odtiene) a disky kolies (veľkosti 16,17, 18 palcov) podľa vlastného uváženia a nebudú ničím limitovaní.

V jeho výbave nebude chýbať zábavno-informačný...
V jeho výbave nebude chýbať zábavno-informačný systém so 7-palcovým monitorom, vyhrievaný volant ani parkovací asistent. Autor: Opel

Iba so štvorvalcami

Opel sa zatiaľ nepúšťa do žiadnych experimentov s troj, či dokonca dvojvalcami a model Adam púšťa na trh iba so štvorvalcovými benzínovými motormi s objemom 1,2 (51 kW/70 k) a 1,4 l (64 kW/87 k a 74 kW/100 k). Paleta motorov samozrejme ešte nie je kompletná, rozšíri sa po spustení predaja. O naftovom motore Opel zatiaľ mlčí.

Adam je dlhý 3700 a široký 1720 mm.
Adam je dlhý 3700 a široký 1720 mm. Autor: Opel

Verejnosti sa Opel Adam ukáže na jesennom parížskom autosalóne a do predajní by sa mal dostať na začiatku roku 2013.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek