Land Rover zmodernizoval Freelander

Nový benzínový motor, upravený turbodiesel, kozmetické zmeny na karosérii a luxusnejšia kabína. To všetko čaká na zákazníkov nového Freelanderu.

24.08.2012 11:40
Land Rover Foto:
Benzínový šesťvalec je minulosťou, kvôli emisiám ho nahradil prepĺňaný štvorvalec 2.0 Si4 GTDi.
debata

S príchodom až nečakane úspešného modelu Evoque sa Land Rover snaží rýchlo vylepšiť aj svoje staršie modely. Po nedávnom predstavení úplne novej vlajkovej lode Range Rover prišla na rad modernizácia súčasného Freelanderu.

Na karosérii sú zmeny minimálne a obmedzujú sa na mierne úpravy predných a zadných svetlometov, masky chladiča, okolia predných hmlových svetlometov a nových zliatinových diskov.

Zmodernizovaný Freelander zozadu spoznáte podľa... Foto: Land Rover
Land Rover Zmodernizovaný Freelander zozadu spoznáte podľa upravených zadných svetiel.

Zásadnejšie zmeny však čakajú v kabíne, ktorá sa svojimi tvarmi priblížila interiéru modelu Evoque. Nový je stredový panel so 7-palcovým dotykovým displejom a iným usporiadaním ovládačov, elektronická ručná brzda, prepracovaný systém Terrain Responce, či prístrojový panel s 5-palcovým monitorom uprostred prístrojov. V ponuke pribudlo aj bezkľúčové odomykanie a štartovanie. Land Rover zároveň rozšíril výbavové stupne smerom nahor. Freelander 2 tak bude môcť ponúknuť luxus pripomínajúci menší Evoque.

V kabíne čaká na posádku väčší luxus. Foto: Land Rover
Land Rover V kabíne čaká na posádku väčší luxus.
Na prístrojovom paneli pribudol 5-palcový displej. Foto: Land Rover
Land Rover Na prístrojovom paneli pribudol 5-palcový displej.

Z technickej stránky je novinkou vypustenie benzínového šesťvalca s objemom 3,2 l z ponuky a jeho nahradenie novým prepĺňaným štvorvalcom 2.0 Si4 GTDi (177 kW/241 k). Naftové motory s objemom 2,2 l ostávajú s nezmenenými výkonmi (110 kW/150 k a 140 kW/190 k), konštruktéri však upravili systém ich prepĺňania (dostali nové turbodúchadlo), vďaka čomu sa krútiaci moment zodvihol na hodnotu 420 Nm.

Naftový motor dostal nové turbodúchadlo. Foto: Land Rover
Land Rover Naftový motor dostal nové turbodúchadlo.

Land Rover sa s Freelanderom 2 oficiálne pochváli už onedlho na moskovskom autosalóne.

debata chyba
Články podľa značiek