VW Crafter dostane úspornejšie štvorvalce 2.0 TDI

Volkswagen zmodernizoval Crafter. Dostal nové štvorvalce 2.0 TDI, viac výbavy a údajne bude menej hrdzavieť. Na Slovensku už v polovici roka 2011.

04.05.2011 10:15
Volkswagen Crafter Foto:
Volkswagen Crafter

Volkswagen kompletne prekopal celý modelový rad Crafter, takže okrem zmien na karosérii a v interiéri (nové čalúnenie, prístrojový panel a drobné detaily) prináša aj nový naftový motor 2.0 TDI v troch výkonových verziách. Agregát už automobilka použila v pick-upe Amarok a nájsť ho môžete aj v modeli T5. Cieľom bolo zníženie prísne sledovaných emisií, s čím ide ruka v ruke aj nižšia spotreba a vďaka novým technológiám podporujúcim lepšie spaľovanie aj vyšší výkon.

Prístrojový panel je úplne nový, pribudol... Foto: Volkswagen
Volkswagen Crafter Prístrojový panel je úplne nový, pribudol asistent radenia.

Štyri valce stačia

Nový štvorvalec je vyladený na tri výkonové úrovne. Základom je verzia s výkonom 80 kW (109 k), nad ňou figuruje turbodiesel s výkonom 100 kW (136 k) a vrchol ponuky tvorí verzia vyladená až na 120 kW (163 k). Jej zaujímavosťou je prepĺňanie dvojicou turbodúchadiel, vďaka ktorým dosahuje krútiaci moment 400 Nm dostupný už od 1800 ot./min.

Čo je ešte zaujímavejšie, najvýkonnejšia verzia je zároveň najúspornejšou. Kým motor s výkonom 80 kW (109 k) dosahuje kombinovanú spotrebu 7,9 l/100 km, pre Crafter 2.0 TDI Biturbo (120 kW/163 k) výrobca udáva spotrebu len 7,2 l/100 km. Samozrejme len v prípade, ak si zákazník priplatí za voliteľný štart-stop systém.

Viac ochrany proti korózii

Volkswagen údajne vypočul sťažnosti zákazníkov a nový Crafter má teraz najohrozenejšie miesta na karosérii dvojnásobne pozinkované. Novou technológiou ochrany je ošetrený kompletný podvozok a miesta, kde pri jazde v daždi strieka voda od kolies.

Už sa nebude báť dažďa tak ako doteraz. Foto: Volkswagen
Volkswagen Crafter Už sa nebude báť dažďa tak ako doteraz.

Na Slovensko sa nový Crafter dostane koncom prvého polroka 2011.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Články podľa značiek