Škoda Enyaq Laurin & Klement: Nová vrcholná výbava prináša vylepšený dojazd

Elektromobil z Mladej Boleslavi prichádza s niekoľkými zlepšeniami, ktoré sa premiérovo predstavia v novom výbavovom stupni pomenovanom po zakladateľoch značky.

12.06.2023 10:00
Skoda Enyaq Laurin   Klement 1 Foto:
Základnou charakteristikou novej výbavy bude výkon 210 kW (281 k).
debata (3)

Česká automobilka je na svoj pôvod hrdá, a preto je výbava Laurin & Klement známym pojmom. Už niekoľko rokov ide o vrcholnú verziu vlajkovej lode, ktorou je model Superb. Lenže doba sa mení a postupne sa vlajkovou loďou značky stáva model Enyaq. Preto bolo len otázkou času, kedy sa na vrchol ponuky dostane verzia pomenovaná na počesť zakladateľov spoločnosti Václava Laurina a Václava Klementa.

Škoda Enyaq Laurin & Klement
Škoda Enyaq Laurin & Klement
+4Škoda Enyaq Laurin & Klement

Základnou charakteristikou novej výbavy bude výkon 210 kW (281 k). Zákazníci si budú môcť zvoliť pohon zadnej nápravy (Enyaq L&K 85) alebo všetkých kolies (Enyaq L&K 85×). Prvá menovaná možnosť zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy a na jedno nabitie prejde podľa normy WLTP 570 km. V druhom prípade zrýchlenie na stovku prebehne o jednu desatinu sekundy skôr, ale dojazd sa zníži na 550 km. Oba varianty majú maximálnu rýchlosť 180 km/h.

Škoda Enyaq Laurin & Klement
Škoda Enyaq Laurin & Klement
+6Škoda Enyaq Laurin & Klement

Zlepšený dojazd sa podarilo dosiahnuť optimalizovaním manažmentu akumulátorov, ktoré sa z 10 % na 80 % nabijú za 30 minút. Výbava Laurin & Klement už dostane predhrev batérie, ktorý je naplánovaný pre všetky verzie Enyaqu od roku 2024. Významnou novinkou je aj nový softvér ME4.0, ktorý prináša nové funkcie aj nové užívateľské rozhranie.

Čalúnenie interiéru bude na výber v dvoch... Foto: Škoda
Skoda Enyaq Laurin Klement 10 Čalúnenie interiéru bude na výber v dvoch kožených prevedeniach, a to v béžovom a v čiernom.

Infotainment bude lepšie ovládateľný vďaka novej štruktúre hlavného menu a možnosti personalizovať si skratky pre najčastejšie využívané funkcie. Okrem toho sa novej grafiky dočkali aj virtuálny kokpit a head-up displej. Čalúnenie interiéru bude na výber v dvoch kožených prevedeniach, a to v béžovom a v čiernom. Predné sedadlá budú špecificky tvarované a budú vyhrievané, ventilované a budú mať masážnu funkciu.

Škoda Múzeum: Aké poklady ukrýva?
Video

Logo Laurin & Klement bude prítomné na multifunkčnom vyhrievanom volante a na predných blatníkoch. Predná maska Crystal Face bude vybavená 131 diódami a disky kolies môžu mať priemer 20 alebo 21 palcov.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Škoda #Laurin & Klement #Škoda Enyaq
Články podľa značiek