Opel Astra Electric: Na nabitie ‘dá‘ 416 km. Neskôr príde kombi

Je to zvláštne. Koncern Stellantis dal pred elektrickým Peugeotom e-308 prednosť sesterskému Astre Electric. Nádeje o väčšej batérii sa však nenaplnili. Technológia pohonu sa ničím nelíši od elektrickej Corsy, Mokky či Peugeotu 208 a 2008. I keď ide o najnovšiu evolúciu.

28.06.2023 10:00
debata
Elektrická Astra sa dostane na trh v... Foto: Opel
Opel Astra Electric - 2023 Elektrická Astra sa dostane na trh v atraktívnej verzii GS. To znamená dvojfarebné lakovanú karosériu, čierne doplnky, 18-palcové disky aj výkonné matrixové svetlá Intelli-Lux Pixel Light o 168 diódami.

Koncern Stellantis rozširuje ponuku elektromobilov. Zo segmentu nižšej triedy, kde už figurujú Peugeot e-208 a e-2008, Opel Corsa Electric a Mokka Electric či Citroën ë-C4, sa posúva o stupienok vyššie. Prvým predstaviteľom nižšej strednej triedy je nová Astra Electric. Pri premiére dostala dokonca prednosť pred Peugeotom e-308. No ak čakáte, že s novinkou príde aj nový elektrický pohon, budete trochu sklamaný. Elektrická Astra preberá technológiu z menšej Corsy, i keď v poslednej evolučnej verzii. Pripomeňme, že od uvedenia na trh podstúpili malé elektromobily Stellantisu už dve inovácie. Astra Electric z nich ťaží naplno.

Opel Astra Electric - 2023
Opel Astra Electric - 2023
+29Opel Astra Electric - 2023
Opel - logo Čítajte viac Opel opäť mení logo. Je čoraz viac ‘elektrické‘

Poháňa ju nový predný synchrónny elektromotor, ktorého výkon bol zvýšený z pôvodných 100 na 115 kW. Krútiaci moment stúpol z 260 na 270 Nm. Nová je aj vysokonapäťová li-ion batéria s kapacitou zvýšenou z 50 na 54 kWh, z čoho využiteľných 50,08 kWh, až o 5,08 kWh viac ako pri prvej verzii pohonu. V porovnaní s konkurenciou však ide stále o podpriemerný údaj. Kórejské modely začínajú s batériami s kapacitou okolo 60 kWh. Takže Astra si podľa normy WLTP trúfne na 416 km na jedno nabitie. Výhodou pragmatického prístupu má byť cenová dostupnosť a nízka hmotnosť. Astra Electric má totiž váhu relatívne skromných 1 679 kg, aspoň vo svete elektromobilov.

Hoci má už Opel pripravené nové logo,... Foto: Opel
Opel Astra Electric - 2023 Hoci má už Opel pripravené nové logo, elektrická Astra ho zatiaľ nedostane. Sympatické je, že svoju bezemisnú povahu nijak zvlášť neakcentuje. Jediným rozdielom je písmeno e na zadnom veku.
Opel Astra plug-in hybrid (2023) Čítajte viac Test: Opel Astra PHEV. Nadchol vzhľadom, zaujal na ceste, nepresvedčil cenou

Nabíjanie jednosmerným prúdom zvláda maximálny výkon 100 kW, čo znamená, že nabitie z 10 na 80 % by nemalo trvať dlhšie ako 30 minút. Sympatické je, že Astra Electric bude už v sérii vybavená palubnou nabíjačkou s výkonom 11 kW, čo väčšina konkurentov ponúka len za príplatok. To bude veľká výhoda pre domáce nabíjanie z wallboxov. Dynamické parametre zatiaľ Opel nezverejnil, ale zrýchlenie z 0 na 100 km/h by mala elektrická Astra zvládnuť pod desať sekúnd. Maximálnou rýchlosťou 170 km/h bude patriť k lepším elektrickým autám od Stellantisu. Možno aj preto sa Opel rozhodol, že elektrickú Astru uvedie na trh v športovo ladenej úrovni GS.

Interiér dostal športové sedadlá a najvyššiu... Foto: Opel
Opel Astra Electric - 2023 Interiér dostal športové sedadlá a najvyššiu úroveň infotainmentu s dvojicou 10-palcových displejov, čo Opel nazýva Pure Panel.
Opel - 160 rokov Čítajte viac Video: Od šijacích strojov až k novej Astre. Opel slávi 160 rokov

To znamená, že už v sérii má Astra Electric dvojfarebné lakovanie karosérie, čiernu masku a spätné zrkadlá a tiež 18-palcové disky kolies s 5-lúčovým dizajnom a čiernymi vložkami. Štandardom sú matrixové svetlá Intelli-Lux LED Pixel Light so 168 individuálne riadenými diódami. Výhodou pre jazdné vlastnosti je vyššia tuhosť karosérie. Tá vzrástla vďaka podlahovej batérii až o 31 %. Zážitky z jazdy má podporiť športový interiér so sedadlami Active Sport s výrazným bočným vedením či skosený športový volant. Infotainment používa digitálny panel Pure Pane s dvojicou 10-palcových obrazoviek s vylepšenými grafickými a multimediálnymi funkciami.

Najväčším lákadlom bude elektrické kombi. Príde... Foto: Opel
Opel Astra Electric - 2023 Najväčším lákadlom bude elektrické kombi. Príde o čosi neskôr.

Astra Electric navyše pridáva informácie o elektrickom pohone. Nechýba head-up displej, hlasové ovládanie a dostatok hardvérových tlačidiel, napríklad pre funkcie klimatizácie. Komfort jazdy zvýši dodatočná akustická izolácia vrátane laminovaných okien, ktoré redukujú aerodynamický hluk. Spolu s elektrickou Astrou má v balíku asistenčných systémov Intelli-Drive 2.0 premiéru úplne nový asistent pre poloautomatickú zmenu jazdného prúdu so zásahmi do riadenia. Inteligentný asistent rýchlosti zas zaisťuje, že pokiaľ to vodič potvrdí, rýchlosť vozidla sa primerane zníži, keď sa dosiahne nový rýchlostný limit alebo, naopak, sa naň zvýši. Intelli-Drive 2.0 využíva okrem senzorov aj informácie z bezdrôtovej si­ete.

Elektrická Astra by sa už na jeseň mohla objaviť v predajnej sieti. Ceny zatiaľ nepoznáme. Zaujímavou informáciou však je, že nepôjde o poslednú elektrickú novinku Opla v tomto roku. Elektrická Astra dostane totiž aj verziu SportsTourer, teda praktické kombi. Jedno z prvých na trhu, teda pokiaľ ju nepredbehne Peugeot s e-308 SW.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Opel #elektromobily #Opel Astra Electric
Články podľa značiek