Toto je nový Renault Scénic: bude z neho elektrický crossover

Nový Scénic E-Tech Electric bude oficiálne predstavený začiatkom septembra v Mníchove. Pozrite si jeho prvé vizuály už len s ľahkým maskovaním.

14.07.2023 16:00
Renault Scenic E-Tech electric (2023) Foto:
Nový Renault Scenic E-Tech bude čisto elektrický crossover.
debata

Scénic sa na scéne prvýkrát objavil v roku 1996 – v tom čase ešte ako Megane Scénic – a je všeobecne považovaný za prvé kompaktné MPV v histórii európskeho automobilového priemyslu. Patril s predajom 5,4 milióna kusov v 110 krajinách k ťažiskovým globálnym modelom francúzskej značky. Jeho prvé štyri generácie zaujali vždy priestorom, modularitou, technológiami a dôrazom na bezpečnosť.

Renault Scenic Vision Concept -2022 Čítajte viac Renault Scénic Vision: Tento koncept mení legendu na SUV. I keď bez 4x4

Presne taký by mal byť aj ten nasledujúci. Renault sa totiž rozhodol pomenovať svoje budúce plne elektrické rodinné vozidlo Scénic E-Tech Electric. So svojimi predchodcami však zdieľa len dôraz na vyššie uvedené hodnoty a názov – všetko ostatné je na ňom nové. Pozrite si prvé oficiálne vizuály už len s ľahkým maskovaním:

 Renault Scenic E-Tech electric (2023)
 Renault Scenic E-Tech electric (2023)
+2 Renault Scenic E-Tech electric (2023)

Štvrtá generácia Scénicu skončila minulý rok, no už v ňom sa objavil radikálne nový koncept Scénic Vision a predznamenal piatu generáciu Scénicu.

Test: Jazdený Renault Captur - v istých kruhoch vážený model
Video

Piata inkarnácia tohto modelu však už bude elektrickým crossoverom a zároveň po Arkane druhým elektromobilom Renaultu v C-segmente. Jeho modelové meno bude Renault Scénic E-Tech Electric a oficiálne bude predstavený už začiatkom septembra tohto roku počas akcie IAA Mobility 2023 v Mníchove.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #elektromobil #Renault Scénic #Renault Scénic Vision #Renault Scénic E-Tech Electric
Články podľa značiek