Toyota Land Cruiser: Toto je nová generácia. Spomínať bude na tie pôvodné

Toyota už láka na premiéru terénnej legendy Land Cruiser. Spojí drsný dizajn starších generácií s komfortom Lexusu. A to doslovne, pretože jeho vznešenejšiu verziu už poznáme.

01.08.2023 18:00
debata
Prvá snímka detailu prednej časti jasne... Foto: SITA/AP, Toyota
Toyota Land Cruiser - 2023 Prvá snímka detailu prednej časti jasne dokazuje inšpiráciu Land Cruiserom z osemdesiatych rokov. Napokon s novinkou pózuje.

Lexus nedávno ukázal nový terénny model GX. Už vtedy bolo jasné, že z neho odvodí aj lacnejšiu Toyotu Land Cruiser. Napokon stalo sa tak už viackrát v histórii s tým rozdielom, že premiéru mala najprv terénna Toyota a až potom Lexus. Teraz je to naopak. Land Cruiser dorazí v tesnom závese za GX. Zdá sa, že priaznivci off-roadov sa majú na čo tešiť. Hoci Land Cruiser mal vždy drsné gény, ten nový bude ešte drsnejší. Aspoň čo sa týka vzhľadu. Štylisti Toyoty si totiž vzali ako vzor klasický Land Cruiser generácie FJ62, vyrábaný v rokoch 1984 až 1986. Nejde len o domnienku. Potvrdzujú to prvé oficiálne snímky profilu a detailov.

Z profilu je jasné, že nový Land Cruiser bude... Foto: SITA/AP, Toyota
Toyota Land Cruiser - 2023 Z profilu je jasné, že nový Land Cruiser bude blízkym príbuzným už odhaleného Lexusu GX.
Toyota Land Cruiser - 2023
Toyota Land Cruiser - 2023
+10Toyota Land Cruiser - 2023

Popri novinke pózuje dokonca aj historický originál. Tak ako pri Lexuse GX či Toyote Tacoma, alebo Tundra, základom Land Cruiseru bude platforma TNGA GA-F s rámovým podvozkom. Na históriu bude odkazovať hranatým dizajnom a nápisom Toyota na prednej maske namiesto tradičného loga. Neporaziteľnosť v teréne zabezpečia benzínové 6-valce 3,4 Dynamic Force (260 kW) v kombinácii so stálym pohonom oboch náprav a s redukčnou prevodovkou. Do Európy ale Land Cruiser pravdepodobne dorazí len ako hybrid s výkonom až 326 kW. Viac sa dozvieme počas premiéry naplánovanej už začiatkom augusta.

A takto si nový Land Cruiser predstavuje... Foto: SITA/AP, kolesa.ru
Toyota Land Cruiser - 2023 A takto si nový Land Cruiser predstavuje nezávislý grafik webu kolesa.ru.
Lexus GX - 2023 Čítajte viac Lexus GX: Luxusný off-road prišiel o 8-valec. V teréne však dokáže viac

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Toyota #Toyota Land Cruiser
Články podľa značiek