Pokračovanie článku: Kia EV9: Najdrahšia Kia je na Slovensku. Poznáme cenu aj techniku

Už aj na Slovensku

Kia uvádza EV9 na slovenský trh vo dvoch úvodných stupňoch výbavy: Earth 1st Edition a GT-line 1st Edition. V oboch je spomínaná batéria s vyššou kapacitou 99,8 kWh. Earth 1st Edition disponuje jedným synchrónnym elektromotorom, GT-line 1st Edition má dva synchrónne elektromotory. EV9 dostalo deväť airbagov a je štandardne vybavené aj najnovšou generáciou asistenta jazdy na diaľnici s podporou zmeny jazdného pruhu (HDA III) a rozpoznávaním odtlačku prsta na jednoduchšie naštartovanie a konfiguráciu vozidla podľa užívateľa. Okrem iného je samozrejmosťou inteligentný asistent rozpoznávania dopravných značiek, zobrazovanie mŕtveho uhla na prístrojov paneli aj asistent na predchádzanie zrážkam pri cúvaní.

Obidve výbavy majú zabudované predné, bočné a zadné parkovacie senzory, ako aj 360-stupňovú parkovaciu kameru monitorujúcu okolitý priestor. Výbava GT-line 1st Edition pridáva inteligentný parkovací asistent s diaľkovým ovládaním (RSPA II), ktorý umožňuje vozidlo zaparkovať samostatne (kolmo, priečne aj pozdĺžne) bez prítomnosti vodiča. Model EV9 sa štandardne dodáva s tromi radmi sedadiel, pričom úroveň výbavy Earth 1st Edition sa dodáva výlučne v sedemmiestnej konfigurácii a vo výbave GT-line 1st Edition si zákazníci môžu vybrať zo štandardnej sedemmiestnej alebo priestrannej šesťmiestnej konfigurácie.

Technologickou novinkou je digitálny kľúč, s ktorým môžu majitelia používať svoj smartfón aj na zamykanie alebo odomykanie dverí, spustenie alebo vypnutie vozidla, ovládanie núdzového alarmu či otváranie a zatváranie dverí batožinového priestoru, pričom tento kľúč môže byť zdieľaný až s tromi rôznymi osobami. Súčasťou výbavy je exkluzívny audiosystém Meridian Premium so sústavou 14 reproduktorov rozmiestnených po celom vozidle a s externým zosilňovačom. A aby sme nezabudli na to najdôležitejšie. Cena uvádzacej výbavy Earth 1st Edition je 74 990 eur. Za výbavu GT-line 1st Edition zaplatíte najmenej 82 990 eur.

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Kia #elektromobily #Kia EV9
Články podľa značiek