Jawa 42 Bobber Red Sheen: Z Indie prichádza ďalšia parádna edícia

Po vlaňajšej Jawe 42 Bobber Black Mirror indický výrobca s českou značkou vypúšťa na trh ďalšiu krásnu edíciu. Vyzerá na viac ako skromných 30 koní.

14.06.2024 18:00
debata (1)
Novú edíciu Bobberu s prívlastkom Red Sheen... Foto: Jawa
Jawa 42 Bobber Red Sheen Edition - 2024 Novú edíciu Bobberu s prívlastkom Red Sheen spoznáte vďaka nádhernej nádrži pokrytej chrómom a červeným lakom. Vyniká o to viac, že zvyšok stroja je zahalený do temnej čiernej farby.

Novinka je spolu s edíciou Black Mirror tým najexkluzívnejším a najdrahším, čo si môžete dopriať zo súčasného portfólia Jawy. Nádherný jednomiestny stroj vychádza z modelu 42 Boober, predstaveného roku 2022. Kombinuje čierny „temný“ rám, čierne kolesá aj čierny motor s výrazne lakovanou nádržou. Nájdeme na nej lesklý chróm a červený lak.

Jawa 42 Boober Black Mirror - 2023 Čítajte viac Jawa 42 Boober Black Mirror: Ďalšia ‘štýlovka‘ z Indie stavila na temnotu

Na technike sa však nič nemenilo. O pohon sa naďalej stará vodou chladený jednovalec s objemom 334 kubických centimetrov a výkonom 22 kW, čo je takmer rovných 30 koní. K 6-stupňovej prevodovke posiela 30 Nm krútiaceho momentu. Vo výbave je LED reflektor, nastaviteľný zadný monotlmič, digitálny prístroj, výškovo nastaviteľné sedadlo alebo nabíjačka smartfónov. Nechýba ani USB-C port.

O pohon sa naďalej stará vodou chladený... Foto: Jawa
Jawa 42 Bobber Red Sheen Edition - 2024 O pohon sa naďalej stará vodou chladený jednovalec s objemom 334 kubických centimetrov a výkonom 22 kW.

Edícia Red Sheem je už piatou verziou Bobberu. Edícii Black Mirror totiž predchádzali ešte štýlové limitky, Mystic Copper, Moonstone White a Jasper Red Dual, všetky založené na špecifickom farebnom spracovaní. Hoci sa indické Jawy predávajú aj u nás vrátane Bobberu pod označením Jawa 350 CL, zatiaľ nevieme, či Red Sheen obohatí slovenskú ponuku. Jawa chce týmto modelom osloviť najmä motorkárov generácie Z.

Jawa 42 Bobber Red Sheen Edition - 2024
Jawa 42 Bobber Red Sheen Edition - 2024
+11Jawa 42 Bobber Red Sheen Edition - 2024

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Jawa #Jawa 42 #Jawa 42 Bobber
Články podľa značiek