Ukázalo sa, že väčšina opýtaných, až 21 %, si myslí, že najhoršími vodičmi sú šoféri BMW. Renault bol síce druhý, ale s obrovským odstupom. Hlasovalo zaň osem percent respondentov. Na tretej priečke skončilo Audi (6,3 %), na štvrtej VW (4,1 %) a na piatej Peugeot (2,3 %). Čo je to však zlý šofér? Motoristi si tento pojem spájajú najmä s agresivitou a ľahkovážnosťou, teda so zvýšeným sebavedomím, ktoré nezodpovedá šoférskym schopnostiam.
Ak sa na vec pozrieme podľa veku, tak sa opýtaní jednoznačne zhodli na tom, že najväčší strach majú zo začínajúcich šoférov. Ruku za nich zdvihlo až 47,4 % ľudí, ktorí sa zúčastnili na prieskume. Nasledujú dôchodcovia s 27-percentnou „podporou“. Zaujímavé je, že ak by sme brali do úvahy len ženy, tak u tých je to presne naopak. Väčšie riziko sa im spája s dôchodcami ako mladými vodičmi. Obavy majú opýtaní aj zo šoférov dodávok (23,9 %), rodičov vezúcich deti do školy (17,3 %) a vodičov kamiónov (8,8 %).
A ako je to so ženami a s mužmi? Skoro rovnako. Za zlých vodičov považuje ženy 6,8 % opýtaných a mužov 6,4 %. Takže tu si nemáme čo vyčítať. Briti sa pritom pasujú do roly vcelku zodpovedných. Až 58 % sa vyslovilo, že nikdy vedome neporušilo dopravné predpisy. Na druhej strane prieskum ukázal, že takmer štvrtina z oslovených vodičov Sheffieldu aspoň raz použila pruh pre verejnú dopravu alebo parkovacie miesto pre invalidov. A až 25 % opýtaných z Belfastu sa priznalo k jazde na červenú.