Autoblog: Toto je TOP 10 interiérov podľa Američanov. Väčšinu poznáme

16.11.2018 12:00

Toto hodnotenie síce prichádza spoza Atlantiku, ale pre Európanov nie je irelevantné. Z desiatich najlepšie hodnotených interiérov pripadá totiž až šesť autám zo starého kontinentu. A až osem modelom dostupným v Európe.

Ak vám interiér  „nesadne“, nebudete s autom...
Ak vám interiér „nesadne“, nebudete s autom nikdy spokojní. Autor: Mercedes-Maybach

Auto si môžete obľúbiť z rôznych dôvodov. Napríklad pre výkon, jazdné vlastnosti, dizajn či bezpečnosť. Ale zvlášť dôležitý je interiér. Ak vám „nesadne“, nebudete nikdy spokojní. Autá totiž používame zvnútra. Sedíme v nich, dotýkame sa ich a tiež cítime vôňu materiálov. To všetko je dôležité z hľadiska vnímania kvality. Práve na to sa pozrel americký Autoweb a vybral desať áut, ktoré spĺňajú podľa neho tie najvyššie kritériá. Nielen z hľadiska dizajnu, kvality spracovania a materiálov, ale aj z hľadiska ergonómie a užívateľského komfortu.

Autá s najlepšími interiérmi sú zoradené abecedne. Nejde o poradie. Dobrou správou je, že až osem z uvedených modelov sa predáva v Európe a šesť je priamo európskych. Nie každé si však môžete dopriať. Už len z dôvodu ceny. V zozname nájdeme Mercedes-Maybach či Lamborghini. To ale neznamená, že kvalitné interiéry musia mať len drahé autá. Dôkazom je napríklad švédske kombi Volvo V60 alebo relatívne dostupné kupé Audi TT. Aj ony vedia poskytnúť majiteľom špičkové „služby“.

Audi TT

Audi TT
Audi TT Autor: Audi

Kompaktné kupé síce neexceluje v oblasti materiálov, ale dizajn kabíny, technológie a ergonómia sú presvedčivé. Zvlášť nadchne virtuálnym kokpitom, ktorý zastupuje aj úlohu multimediálneho rozhrania. V strede palubnej dosky preto našli miesto tri turbínové prieduchy ventilácie s očarujúcimi integrovanými displejmi. Interiér preto pôsobí veľmi jednoducho, funkčne a čisto, tak ako sa na športové auto patrí.

BMW i3

BMW i3
BMW i3 Autor: BMW

Kabína mníchovského elektromobilu pôsobí futuristicky. Kombinuje recyklované materiály s ultramoderným karbónom či klasickým drevom. Je navyše priestranná a praktická. Klasické prístroje nahrádzajú displeje a multimédiá s plnou konektivitou. V tomto aute si naozaj pripadáte výnimočný.

Lamborghini Huracán

Lamborghini Huracán
Lamborghini Huracán Autor: Lamborghini

Interiér tohto superšportu si ľahko pomýlite s kokpitom bojového lietadla. Napriek futuristickým tvarom však dokonale spĺňa funkcie očakávané od adrenalínového kupé. Kontrastne sfarbené prepínače dôležitých prvkov zjednodušujú ovládanie. Zvlášť efektný je červený kryt štartovacieho tlačidla.

Range Rover Velar

Range Rover Velar
Range Rover Velar Autor: Range Rover

Luxusné SUV stavilo na minimalistické tvary kombinované s modernými technológiami a špičkovými materiálmi. Záplavu kože a dreva dopĺňajú dotykové displeje s hmatovou reakciou, ale aj klasické tlačidlá. Originálne sú perforácie čalúnenia evokujúce britskú vlajku.. Navyše je tu excelentný priestor a prémiové ticho.

Lexus LC 500

Lexus LC
Lexus LC Autor: Lexus

Japoncom sa podarilo v LC skĺbiť originálne, neopozerané tvary s materiálmi typickými pre japonskú remeselnú výrobu. Zvlášť nadchne kontrast medzi oranžovým semišovým poťahom dverí a modrými lakťovými opierkami. Tento interiér naozaj hrá farbami. A potom je tu kompaktný prístrojový panel s najdôležitejšími údajmi, kombinovaný s obrovským displejom multimédií, ovládaných cez touchpad.

Lexus LS 500

Lexus LS
Lexus LS Autor: Lexus

Aj luxusná limuzína od Lexusu hýri nápadmi. Tvarmi, farbami a materiálmi sa zásadne odlišuje od konkurenčných prémiových sedanov. V kabíne LS vytvoril Lexus špecifickú atmosféru. Spracovanie je pritom na špičkovej úrovni. Doménou je gigantický displej, siahajúci až pred spolujazdca, a úzke prieduchy ventilácie s lamelami, prechádzajúcimi takmer celou šírkou palubnej dosky.

Lincoln Navigator Black Label

Lincoln Navigator
Lincoln Navigator Autor: Lincoln

Obrovskému americkému SUV sa podarilo skĺbiť v limitovanej edícii Black Label tradičný dizajn so špičkovými materiálmi. Plasty nahradila záplava kože a dreva. Sedadlá, či skôr kreslá, poskytujú mimoriadny komfort. O priestore nehovoriac. Ocenenie si zaslúži aj remeselné spracovanie a ohlas infotainmentu, zobrazovaného na veľkých displejoch.

Mercedes-Maybach S

Mercedes-Maybach S
Mercedes-Maybach S Autor: Mercedes-Maybach

Vrchol ponuky zo Stuttgartu nemá slabé miesto. V tejto kabíne sa cítite ako v bavlnke. Vyhrievané sú dokonca aj lakťové opierky a o masáž sa starajú „lávové“ kamene. Nohy sa zaboria do luxusných kobercov s vysokým vláknom. Všade vládne vôňa kože, kombinovanej s drevom, kovovými brúsenými detailmi či dokonca diamantmi.

Dodge Ram 1500 Limited

Dodge Ram 1500
Dodge Ram 1500 Autor: Dodge

Tento americký full-size Truck sa ocitol v zozname najlepších interiérov vďaka limitovanej edícii, ktorá nahradila fádne plasty kožou a drevom. Nevyhýba sa ani modernému infotainmentu. Má virtuálny kokpit a vertikálne umiestnené multimediálne rozhranie konkurujúce svojou uhlopriečkou Tesle S. Vďaka tomu je manipulácia s ním mimoriadne komfortná.

Volvo V60

Volvo V70
Volvo V70 Autor: Volvo

Švédske kombi sa nehrá na extra luxus a nestojí toľko ako Maybach či BMW. Napriek tomu prináša v kabíne priam relaxačnú atmosféru. Jednoduchosť tvarov mu prospieva v kombinácii so svetlými materiálmi. Jednoducho, menej býva niekedy viac. To je švédsky recept na estetiku. Ergonómia aj celkové spracovanie sú pritom bez chýb.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#interiér #Autoblog
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek