Consumer Reports 2019: Toto je 10 najlepších áut vo svojich triedach

Americká spotrebiteľská spoločnosť otestovala nové automobily a vyhodnotila najlepších zástupcov jednotlivých segmentov. Šesť z nich sa predáva aj u nás.

26.02.2019 12:00
CR-Cars-Crop-border-tax-would-raise-american-ca... Foto:
Consumer Reports brala do úvahy spoľahlivosť značky z dlhodobého hľadiska, výsledky bezpečnostných testov, spotrebu paliva, výkon a výbavu.
debata (5)

Consumers Reports poskytuje spotrebiteľom Spojených štátov amerických cenné informácie o produktoch predávaných na tamojšom trhu. Medzi dôležité výrobky možno určite zahrnúť aj automobily, a tak im organizácia venuje dostatočnú pozornosť. Pre nás sú štatistky a hodnotenia takisto dobrým zdrojom údajov, keďže niektoré modely sa s rovnakými parametrami predávajú aj na našom trhu.

Najnovšie prichádza Consumer Reports s odporúčaním na kúpu nového vozidla v roku 2019. V desiatich triedach vybrali najlepšie modely. Do úvahy pritom brali spoľahlivosť značky z dlhodobého hľadiska, výsledky bezpečnostných testov, spotrebu paliva, výkon a výbavu. Zvláštny dôraz kládli na prítomnosť autonómnych bŕzd, ktoré majú všetky autá vo výbere už v základnej výbave.

Najlepšie autá pre rok 2019 vybrali zástupcovia spoločnosti v desiatich segmentoch. V USA populárnu kategóriu veľkých pick-upov ovládol Ford F-150. Medzi veľkými SUV si najlepšie hodnotenie vyslúžilo Subaru Ascent. V triede malých áut je najlepšou voľbou Toyota Yaris Sedan a vo vyššej strednej triede prekonala konkurenciu Toyota Avalon Hybrid. Tieto štyri modely sa však predávajú len na severoamerickom trhu.

Ostatných šesť vozidiel si majú možnosť kúpiť aj zákazníci na starom kontinente. V strednej triede si prvenstvo pripísala Toyota Camry Hybrid. Consumer Report ocenila jej nízku spotrebu paliva a skutočnosť, že akumulátory neuberajú veľa priestoru z kufra. Zároveň dodáva, že hybridná verzia je dokonca lepšia v zrýchlení z 0 na 100 km/h ako tá čisto benzínová.

Toyota Camry 2019 Foto: Consumer Reports
CR-Cars-Inline-Top Ten-Toyota-Camry-2019-2-19 Toyota Camry 2019

Medzi prémiovými zástupcami strednej triedy je najlepšou voľbou Audi A4. V jeho prípade Consumer Reports vyzdvihuje dobré zladenie štvorvalcového motora, prevodovky a podvozka. Dobré jazdné vlastnosti podčiarkuje aj presné riadenie. Pocit v kabíne vylepšuje precízne spracovanie, hoci na zadných sedadlách nie je miesta na rozdávanie.

Audi A4 2019 Foto: Consumer Reports
CR-Cars-Inline-Top Ten-Audi-A4-2019-2-19 Audi A4 2019

Medzi elektrickými alebo dobíjateľnými hybridmi je najlepšou voľbou Toyota Prius. Tradičný zástupca tejto kategórie vyniká spotrebou paliva a spoľahlivosťou. Okrem veľmi dobrej bezpečnosti bude navyše od tohto roku k dispozícii aj s pohonom oboch náprav.

Toyota Prius 2019 Foto: Consumer Reports
CR-Cars-Inline-Top Ten-Toyota-Prius-2019-2-19 Toyota Prius 2019

V kategórii stredne veľkých SUV Consmuer Reports odporúča Subaru Forester. To je ideálne ako rodinné auto z hľadiska praktickosti a prevádzkových nákladov. Už štandardná výbava obsahuje hlavné bezpečnostné systémy. Vo vnútri je dostatočne priestranné a pohodlné.

Subaru Forester 2019 Foto: Consumer Reports
CR-Cars-Inline-Top Ten-Subaru-Forester-2019-2-19 Subaru Forester 2019

Prémiovým veľkým SUV dominuje nová generácia BMW X5. Mníchovčanom sa podľa Consumer Reports podarilo výborne skĺbiť dynamické a komfortné jazdné vlastnosti. Preplňovaný radový šesťvalec príkladne spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Konkurenciu prekonáva aj spracovaním interiéru a systémom infotainmentu iDrive.

BMW X5 2019 Foto: Consumer Reports
CR-Cars-Inline-Top Ten-BMW-X5-2019-2-19 BMW X5 2019

Medzi malými SUV je podľa Consumer Reports najlepšou voľbou Hyundai Kona. Kórejský model zaujme dizajnom. Zároveň je obratný v mestskej premávke a posádke poskytuje dostatok pohodlia. Dôležitým aspektom je, že elektronické bezpečnostné systémy sú súčasťou základnej výbavy.

Hyundai Kona 2019 Foto: Consumer Reports
CR-Cars-Inline-Top Ten-Hyundai-Kona-2019-2-19 Hyundai Kona 2019

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #bezpečnosť #spoľahlivosť #Consumer Reports #Consumer Reports 2019 #segmenty
Články podľa značiek