Škoda má problém s airbagmi. Zvolá 3 367 áut

05.08.2019 16:00

Chybné airbagy v šiestich modeloch Škody nemusia počas kolízie poskytnúť potrebnú bezpečnosť. Treba ich vymeniť.

Chybné airbagy, ktoré sa dostali do niektorých...
Chybné airbagy, ktoré sa dostali do niektorých vlani vyrobených vozidiel Škoda, sa nemusia v prípade nehody nafúknuť dostatočne rýchlo. Autor: Škoda-Auto

Podľa portálu svolavacky.cz rieši česká automobilka zvolávaciu akciu v súvislosti s airbagmi. Týka sa spolu 3 367 áut modelových radov Fabia, Karoq, Kodiaq, Octavia, Rapid a Superb. Do týchto vozidiel vyrobených od januára do augusta 2018 sa dostali potenciálne chybné čelné airbagy vodiča, ktoré nemusia počas nárazu splniť svoju funkciu. Hrozí, že sa nenafúknu dostatočne rýchlo. Pri týchto vozidlách je preto nutné vymeniť bezpečnostný vankúš vo volante.

Zákazníci, ktorých sa zvolávacia akcia týka, budú výrobcom vyzvaní, aby sa dostavili do servisu. Oprava nemá trvať dlhšie ako polhodinu. Podľa zástupcu automobilky je vozidlo možné až do opravy používať. Mal by byť však čo najrýchlejšie dohodnutý termín opravy. Ak si chcete overiť, či sa problém týka aj vášho vozidla, je možné zadať VIN kód na stránke https://recall.skoda-auto.com/260/cs-cz.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Škoda #zvolávacia akcia #Škoda-Auto
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek