Škoda zvoláva viac ako 90 000 Superbov. Nie je sama

04.12.2019 16:00

Porucha diagnostického modulu prinútila Škodu, aby povolala do servisov Superby druhej generácie vyrobené v rokoch 2013 až 2015.

Superbu druhej generácie po facelifte môže...
Superbu druhej generácie po facelifte môže zlyhať správna diagnostika smerových svetiel. Porucha si vyžiada aktualizáciu softvéru diagnostického modulu BCM. Autor: Škoda-Auto

Ako uvádza český web svolavacky.cz, Superb druhej generácie môže mať problém so správnou signalizáciou poruchy smerových svetiel. Ide o vozidlá vyrobené v rokoch 2013 až 2015, teda o Superby po facelifte. Za všetkým stojí softvérová porucha diagnostiky vozidla Body-Control-Modul (BCM), ktorá nemusí signalizovať nefunkčnosť smerových svetiel na prístrojovom paneli.

Keďže ide o softvér a elektroniku, ktorú využívajú aj iné značky koncernu Volkswagen, nejde o prvý prípad. Ten istý problém už viedol k zvolávacej akcii SUV Audi Q3, vyrobených v rokoch 2014 až 2018. Navyše podľa toho istého webu by mali byť dotknuté rovnakou poruchou aj vozidlá Seat Ateca a Seat Leon z rokov 2016 až 2018. Zatiaľ to však Seat oficiálne nepotvrdil.

Oficiálne zvolá Škoda 92 562 Superbov, z ktorých 24 027 jazdí na nemeckých cestách. Automobilka zatiaľ neeviduje žiadny prípad, v ktorom by chyba viedla k dopravnej nehode alebo k zraneniu. Zvolávacia akcia s kódom 97DR by podľa nemeckého webu autoservicepra­xis.de mala odštartovať najskôr v treťom kalendárnom týždni budúceho roka. Majiteľom dotknutých áut bude aktualizovaný softvér BCM.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zvolávacia akcia #Škoda-Auto #Škoda Superb #Škoda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek