Vodiči nezabudnite: Oddnes na dopravný inšpektorát len ak sa objednáte!

02.10.2020 20:00, aktualizované: 05.10.2020 08:00
evidenčné číslo, ŠPZ
Núdzový stav skomplikuje aj prihlasovanie vozidiel. Autor: ,

Dopravné inšpektoráty budú vykonávať všetky evidenčné úkony, avšak len u tých, ktorí sa objednajú online pomocou elektronickej služby.

Ministerstvo vnútra upozorňuje, že v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu prijalo viacero opatrení pri poskytovaní služieb evidencie vozidiel na dopravných inšpektorátoch, oddelení dokladov, pracovísk okresných úradov a klientskych centier. Opatrenia začnú platiť odddnes, pondelka 5. októbra 2020, až do odvolania.

Dopravné inšpektoráty budú vykonávať všetky evidenčné úkony, avšak len u tých, ktorí sa objednajú online pomocou elektronickej služby. Treba rátať aj s tým, že ani po objednaní nebude mať klient vstup na dopravný inšpektórát voľný. Do budovy ho v pustia najskôr až päť minút pred potvrdeným termínom.

Technický preukaz sa bude doručovať priamo na...
Technický preukaz sa bude doručovať priamo na adresu žiadateľa Autor: MV SR

Vyhotovené osvedčenia o evidencii vozidla (malý technický preukaz) sa počas núdzového stavu nebudú doručovať na oddelenia dokladov, ale na adresu žiadateľa. Vodičské preukazy a cestovné pasy sa budú vydávať bez obmedzení.

Okresné úrady budú v plnom rozsahu zabezpečovať agendy na úseku overovania listín a osvedčovania podpisov, živnostenského podnikania, cestnej dopravy a pozemných komunikácií, katastra nehnuteľností a niekoľkých ďalších.

K dispozícii budú aj podateľne okresných úradov. Tieto pracoviská budú akceptovať podania zaslané elektronickou poštou, do troch dní je však potrebné podania doplniť listinnou podobou alebo autorizovať elektronickým podpisom. Osobné konzultácie budú možné až po dohode, okrem vyššie uvedených úsekov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prihlasovanie áut #evidencia vozidiel #dopravný inšpektorát
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek