Na rýchlostnej ceste R7 pribudli hneď dve nové CNG stanice

V súčasnosti je na Slovensku už 16 plniacich staníc CNG, z toho 11 prevádzkuje spoločnosť SPP CNG. Ďalšie dve pribudnú v lete na rýchlostnej ceste R1.

11.04.2021 16:00
SR Bratislava SPP zemný plyn plniace stanice... Foto:
Sieť čerpacích staníc na CNG sa na Slovensku postupne rozširuje.
1

Spoločnosť SPP CNG spustila do prevádzky dve nové samoobslužné plniace stanice na stlačený zemný plyn (CNG). Nachádzajú sa v oboch smeroch na odpočívadlách Blatná na Ostrove na rýchlostnej ceste R7 (Pri OMV pumpe). Otvorené sú nonstop.

V súčasnosti je tak na Slovensku motoristom k dispozícii už 16 plniacich staníc CNG, z toho 11 prevádzkuje spoločnosť SPP CNG. Koncom leta 2021, keď rozšírime sieť plniacich staníc CNG o ďalšie dve na náprotivných odpočívadlách Pohranice na rýchlostnej ceste R1 pri Nitre, ich celkový počet vzrastie na 18.

SPP CNG chce do roku 2025 vybudovať ďalších 15 CNG staníc v krajských a okresných mestách, čo by malo zabezpečiť výrazne vyššie pokrytie plniacou infraštruktúrou. Okrem toho pripravuje nové stanice na skvapalnený zemný plyn LNG, ktorý využíva hlavne ťažká automobilová doprava. Tri LNG plniace stanice uvedie do prevádzky v roku 2022.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #stlačený zemný plyn #SPP CNG #LNG #CNG
Články podľa značiek