Mercedes má problém. Niektorým autám hrozí požiar a nie sú diely na ich opravu

Túto radu naozaj dáva samotná automobilka. Niektorým modelom vyrobeným medzi rokmi 2017 až 2021 hrozí požiar, no Mercedesu chýbajú diely na ich opravy.

, 07.01.2022 12:07
Mercedes GLE 450 Foto: ,
Vyše 850-tisíc Mercedesom-Benz hrozí požiar, potrebné diely na ich opravu chýbajú.
debata (14)

Mercedes-Benz musí kvôli riziku požiaru zvolať takmer 850 000 áut. Na ich opravu však chýbajú potrebné diely a preto je podľa nemeckého výrobcu potrebné obmedziť ich používanie na nevyhnutne potrebnú mieru.

A ktorých modelov sa to týka? Nie je ich málo. Ide o Mercedesy Benz tried C, E, G a S, rovnako ako aj modelové rady CLS, GLC, GLE a GLS, ktoré boli vyrobené v období od od januára 2017 do októbra 2021 a majú pod kapotou naftové motory.

Podľa informácií z nemeckých médií, na ktoré sa odvoláva aj český server Svolavacky.cz, by mohlo kvôli netesnosti čerpadla chladiacej kvapaliny dôjsť k požiaru vozidla. Spolkový úrad pre motorovú dopravu (KBA) podľa zmieneného serveru vo svojom protokole 011352 uvádza, že „…v dôsledku chybného prepínacieho ventilu recirkulácie výfukových plynov môže dôjsť k zvýšenému nebezpečenstvu požiaru.“

Všetky vyššie zmienené autá sú postupne zvolávané do servisov a opravované podľa dostupnosti potrebných dielov. Kým neprejdú kontrolou, majitelia by ich používanie mali obmedziť na minimum.

© Autorské práva vyhradené

14 debata chyba
Viac na túto tému: #požiar #Mercedes-Benz #zvolávacia akcia #chýbajúce diely
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek