Dekra: Toto je 12 najporuchovejších áut v testoch na 100-tisíc km. Pozor na ne

Ak uvažujete nad kúpou ojazdeného auta, sú modely, pri ktorých je na mieste byť obzvlášť opatrný. Dlhodobý test a následná detailná demontáž odhalili, ktoré z nich v otázke spoľahlivosti zlyhali.

20.03.2023 06:00
debata (6)
Po najazdení minimálne 100 000 kilometrov Dekra... Foto: Dekra
dekra-report-2013-nestandard2 Po najazdení minimálne 100 000 kilometrov Dekra rozoberie testovacie auto takmer do poslednej skrutky. Odhalí tak prípadné netesnosti, koróziu na neviditeľných miestach, opotrebenie komponentov či únavu materiálov.

Či je automobil spoľahlivý alebo nie, možno posudzovať z niekoľkých hľadísk, ale najlepšou previerkou je zväčša dlhodobý test. Presne toho sa od roku 2014 drží nemecký Autobild v spolupráci s Dekrou, pričom ich rukami prešlo viac ako 100 vozidiel. Test trvá jeden až tri roky a zaznamenaná je každá porucha a každý nedostatok. Na konci testu je auto kompletne rozmontované a technici odhalia aj skryté poruchy a opotrebenie súčiastok. To všetko je zahrnuté do výslednej známky.

dekra-report-2013-nestandard2 Čítajte aj Dekra: Toto je 12 najspoľahlivejších áut v testoch na 100-tisíc km. Nemajú chybu

Zatiaľ čo niektoré modely z hľadiska poruchovosti excelovali a po demontáži bolo na súčiastkach badať len mierne opotrebenie, iné autá sa kazili pravidelne a servis navštevovali s vážnymi poruchami. Medzi najhoršími sa ocitli automobily rôznych segmentov a zastúpenie majú aj prémioví výrobcovia.

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #spoľahlivosť #DEKRA #poruchovosť áut #spoľahlivosť áut #poruchovosť
Články podľa značiek