Stellantis má problém s hybridmi. Až 90-tisíc sa musí vrátiť do servisov

Problémy s trakčnou batériou alebo s jej upevnením sú dôvodom početných zvolávacích akcií elektromobilov a hybridov skupiny Stellantis.

29.06.2023 12:00
PSA- platforma CMP Foto:
Do batérií plug-in hybridných modelov Citroën, Peugeot, Opel a DS sa môže dostať voda. Očakáva sa, že servisná akcia zasiahne aj čisto elektrické verzie.
debata

Ako uvádza web svolavcky.cz, Na zozname sú značky Citroën, DS, Opel a Peugeot so svojimi modelmi C5 Aircross, DS7 Crossback, Grandland a tiež 508 a 3008. Akcie s internými kódmi JHW (Citroën a DS), KC5 (Opel) a MA5 (Peugeot) sú vyhlásené pre trakčné batérie plug-in hybridných variantov (PHEV). Dôvodom zvolávania je prenikanie vody, ktoré môže viesť ku korózii výstuhy alebo boxu batérie. To môže v najhoršom prípade spôsobiť požiar batérie alebo celého vozidla.

Tesla 3 - havária na Taiwane Čítajte viac Obrovská zvolávačka Tesly: 1,1 milióna áut má problém s brzdami

Autorizované servisy skontrolujú a vylepšia antikoróznu ochranu batériového boxu. Okrem toho v prípade potreby vyvŕtajú odtokové otvory pre prenikajúcu vodu. Podľa hovorkyne nemeckého zastúpenia Stellantis trvá servisný zásah 30 až 45 minút a je naplánovaný pre viac ako 90 000 plug-in hybridných vozidiel vyrobených v rokoch 2019 až 2023.

Elektromobily sú aj o mentálnom nastavení – pre niekoho nabíjanie trvá poldruha sekundy

Video

S výnimkou Opelu sa ďalšie zvolávacie akcie spomínaných modelových radov ešte len očakávajú. Týkať sa budú nielen plug-in hybridov, ale aj čisto elektrických variantov (BEV). Predpokladá sa, že aktualizácia softvéru riadiacej jednotky batérie v budúcnosti vylúči požiar batérie. V prípade rozsiahlejších problémov bude trakčná batéria vymenená.

iSeeCars - zvolávacie akcie Čítajte viac Pri ktorých autách je najväčšie riziko zvolávacích akcií? Teslu obíďte oblúkom

Celkový počet vozidiel, ktoré nemecký Spolkový úrad pre motorovú dopravu (KBA) uvádza v súvislosti so zvolávacími kódmi JQD, JQE (DS7 Crossback a Citroën C5 Aircross), MEH a MEJ (Peugeot 3008 a 508), je zatiaľ celosvetovo viac ako 127 000 jednotiek. O zvolávacích akciách informoval web svolavacky.cz. Elektrifikáciu francúzsko-nemeckej odnože koncernu Stellantis tak sprevádzajú pomerne rozsiahle problémy. Najmä ak sa problém týka priamo batérií.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Opel #Citroen #Peugeot #zvolávacia akcia #DS
Články podľa značiek