Toto je 6 najspoľahlivejších rodinných áut z dlhodobých testov. Stačí na ne 15 000 €

Hľadáte naozaj spoľahlivú „jazdenku“? Toto je šesť tipov na modely, ktoré vám vydržia ďalšie státisíce kilometrov.

19.10.2023 05:00
debata (24)

Kupujeme ojazdené auto. Ako sa nepopáliť?

Video
Nechcete ostať stáť kdesi na ceste. Tak potom... Foto: ADAC
ADAC - Pannenstatistik 2015 Nechcete ostať stáť kdesi na ceste. Tak potom si vyberte jednu z nasledujúcich šiestich preverených "jazdeniek". Všetky spája nadštandardná spoľahlivosť.

Nemecký magazín Auto Bild už roky preveruje spoľahlivosť áut dlhodobými testami. Musia najazdiť minimálne 100 000 kilometrov. Často je to ale aj viac. Celý čas sa pritom sledujú a zaznamenávajú poruchy či užívateľské skúsenosti. Aj tie najmenšie, vrátane funkčnosti žiaroviek osvetlenia registračnej značky. Tam sa to ale nekončí, pretože na konci sú vozidlá rozobraté do poslednej skrutky. Uniknúť tak špecialistom nemôžu ani tie najmenšie detaily. To sú vynikajúce informácie najmä pre záujemcov o kúpu ojazdených áut. Preto zo svojich testov vyberá nemecký magazín tipy na tie najspoľahlivejšie.

AAA Auto - autobazár Čítajte viac Týchto 5 ‘jazdeniek‘ mizne z bazárov ako teplé rožky

Teraz si za kritérium určil cenu do 15 000 eur a rodinný charakter. To je síce cena, s ktorou dnes takmer nemáte šancu zaobstarať si nové rodinné auto, no v autobazároch rozhodne áno. Ukazuje to nasledujúcich šesť modelov, medzi ktorými nájdeme praktické kombi, tri SUV, dokonca aj s pohonom 4×4, prémiový kompakt s alternatívnym pohonom aj jedno polo-MPV. Mimo hry nie sú ani úsporné diesely. Všetky spája nadpriemerná spoľahlivosť v spomínaných testoch. Auto Bild netvrdí, že sú dokonalé, ale ak im poskytnete trochu starostlivosti, čo nemusí byť drahé, dokážu slúžiť celé ďalšie roky, i keď už majú za sebou aj viac ako 100 000 kilometrov.

© Autorské práva vyhradené

24 debata chyba
Viac na túto tému: #ojazdené autá #spoľahlivosť áut
Články podľa značiek