Pokračovanie článku: Driver Power: Toto je 10 najspoľahlivejších áut podľa Britov. Až šesť je z Japonska

10. Nissan Leaf – 96,69 %

Nissan Leaf Foto: Nissan
Nissan Leaf - 2022 Nissan Leaf

Tento elektromobil je dostatočne priestranný a pohodlný. Ako stvorený na jazdu v meste a pre celú rodinu. Druhá generácia si polepšila aj v dojazde, takže dokáže osloviť oveľa širšie spektrum zákazníkov. Vzhľadom na cenu ponúka prekvapivo veľa technológií. A Leaf je tiež veľmi spoľahlivý. Auto Express mu vyčíta len to, že nie je taký príťažlivý ako VW ID.3 a že jeho jazdné vlastnosti neprinášajú veľkú radosť.

9. Hyundai Kona – 96,75 %

Hyundai Kona Foto: Hyundai
Hyundai Kona Electric - 2023 Hyundai Kona

Druhá generácia Kony si polepšila v priestore aj praktickosti. Podľa Auto Expressu je žiarivým príkladom toho, ako môže výrobca využiť spätnú väzbu od zákazníkov. Kabína je priestranná, logicky usporiadaná a vybavená intuitívnym infotainmentom. Na výber dáva hybridný, plug-in hybridný aj čisto elektrický pohon. Auto Express vyčíta Kone len to, že jej príliš futuristický vzhľad nemusí sadnúť každému, že hybrid je pomalý a že jazdné vlastnosti nepotešia entuziastov.

8. Lexus RX – 96,78 %

Lexus RX Foto: Lexus
Lexus RX - 2019 Lexus RX

Novou generáciou urobil Lexus RX veľký krok v pred. Je nabitý technológiami, je veľmi pohodlný a má fenomenálne kvalitne spracovaný interiér. Konečne pribudla plug-in hybridná verzia. Auto Express kritizuje len malý batožinový priestor vzhľadom na to, o aké veľké SUV ide. Takže viacerí súperi sú praktickejší aj výkonnejší.

7. Lexus NX – 97,20 %

Lexus NX Foto: Lexus
Lexus NX - 2021 Lexus NX

Lexus zdokonalil svoje najpredávanejšie SUV NX vo všetkých dôležitých oblastiach, čo znamená, že je efektívnejšie, pohodlnejšie a má nový informačno-zábavný systém, ktorý ladí s jeho prémiovým postavením. Kvalita vyhotovenia je tiež príkladná. Auto Express oceňuje priestor pre cestujúcich a tiež batožinový priestor. K výhradám patrí vysoká cena a charakter planétovej prevodovky.

6. BMW i3 – 97,38 %

BMW i3 Foto: BMW
BMW i3 - 2017 BMW i3

Bohužiaľ, napriek mimoriadnej spokojnosti zákazníkov s i3, BMW už tento model vyradilo z ponuky. A nedostane ani priameho nástupcu. Pritom žiadne iné auto nesignalizovalo zmenu automobilových čias za posledné desaťročie tak ako práve i-trojka. Deväťročná kariéra od roku 2013 až po ukončenie výroby v roku 2022 bola spôsobená nadčasovosťou, sviežim dizajnom a technológiou, vrátane karosérie z karbónu. V ponuke bolo i3 ako čistý elektromobil aj s predlžovačom dojazdu. Auto Express oceňuje ľahkú ovládateľnosť, nápaditý interiér, no na druhej strane kritizuje len štyri miesta na sedenie, drahšiu údržbu a príliš tvrdé odpruženie.

5. Mazda CX-5 – 97,76 %

Mazda CX-5 Foto: Mazda
Mazda CX-5 - 2021 Mazda CX-5

Toto je nielen praktické SUV, ale aj SUV, ktoré vie jazdnými vlastnosťami nadchnúť vodičov. Má stroho, ale brilantne vypracovaný interiér a vynikajúcu ergonómiu. Nepatrí síce k tým najrodinnejšie orientovaným SUV, ale jeho nadčasový dizajn ho robí napriek vyššiemu veku stále veľmi príťažlivou voľbou. Auto Express kritizuje len vyššie ceny a úzku ponuku motorov, no na druhej strane patria najmä benzínové atmosférické jednotky k tým najlepším a najúspornejším.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #spoľahlivosť áut #Drive Power
Články podľa značiek