Pokračovanie článku: Driver Power: Toto je 10 najspoľahlivejších áut podľa Britov. Až šesť je z Japonska

4. Toyota Prius – 98,13 %

Toyota Prius Foto: Toyota
Toyota Prius Toyota Prius

Prius možno nie je najkrajším a najzábavnejším autom, ale je neuveriteľne spoľahlivý a veľmi úsporný. Štvrtá generácia navyše vyriešila množstvo slabých stránok tých predchádzajúcich. Je priestrannejšia a praktickejšia a má kvalitnejší interiér. Prius je schopný plniť aj plnohodnotnú úlohu rodinného auta a stále si udržuje náskok pred konkurenciou v triede zelených áut. Auto Express kritizuje len polarizujúci dizajn a cenu plug-in hybridnej verzie.

3. Ford EcoSport – 98,27 %

Ford EcoSport Foto: Ford
Ford EcoSport ST-Line - 2017 Ford EcoSport

Pôvodne nebolo toto kompaktné SUV určené vôbec pre Európu, no nakoniec k nám dorazilo. Kvôli neforemnému dizajnu, malému kufru a nie príliš zábavným jazdným vlastnostiam ostalo na okraji záujmu zákazníkov. Lenže EcoSport je robustný a odolný, takže zákazníci hlásili len málo porúch. Facelift po roku 2017, inšpirovaný Fiestou navyše zlepšil kvalitu interiéru a celkový dojem.

2. Toyota GR Yaris – 98,66 %

Toyota GR Yaris Foto: Toyota
Toyota GR Yaris - 2024 Toyota GR Yaris

Tento nadupaný hothatch s výkonom 257 koní a pohonom štyroch kolies na ceste len tak ľahko neuvidíte, no tí, čo ho vlastnia, ho doslova milujú. Veď v jeho génoch koluje pretekárska krv divízie Gazoo Racing. Napriek tomu, že nemá veľa spoločného s klasickým Yarisom, je jeho spoľahlivosť príkladná. Keď zažijete akceleráciu tohto drobčeka, rýchlo mu odpustíte vysokú cenu, tvrdý podvozok aj vyššiu pozíciu sedadla. Pritom sa na okruhu cíti rovnako dobre ako v meste.

1. Subaru Outback – 98,7 %

Subaru Outback Foto: Subaru
Subaru Outback - 2021 Subaru Outback

Japonský kríženec medzi klasickým SUV a kombi exceluje spoľahlivosťou, praktickosťou a vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami. Jeho motory boxer mu dávajú nízke ťažisko a legendárna štvorkolka posiela hnací moment ku všetkým kolesám permanentne. Majitelia oceňujú aj komfort na palube a konečne aj moderný infotainment. Zmieriť sa však musíte s vysokou spotrebou a priemernou dynamikou. Chýba aj diesel.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #spoľahlivosť áut #Drive Power
Články podľa značiek