Od augusta si motoristi môžu okrem diaľničných známok s 365-dňovou, 30-dňovou a 10-dňovou platnosťou zakúpiť aj 1-dňovú diaľničnú známku, ktorá platí do polnoci počas dňa, ktorý si zákazník určí. Tak ako aj pri ostatných typoch platí, že pokiaľ si diaľničnú známku zákazník zakúpi akýmkoľvek spôsobom a rozmyslí si to, je možné ju do začiatku platnosti prostredníctvom portálu zrušiť. V prípade, ak si ju kupujete na deň, v ktorom ju aj platíte, na opravu máte len 15 minút od zakúpenia prostredníctvom obsluhy Obchodného miesta, na ktorom bola diaľničná známka uhradená. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS).
Doteraz platilo, že v prípade, keď motorista zadá pri kúpe zlé evidenčné číslo vozidla, je možné požiadať o opravu EČV iba do konca kalendárneho dňa, kedy bola známka zakúpená alebo do začiatku jej platnosti. Po novom je možné požiadať o opravu EČV až do konca platnosti diaľničnej známky.
S potvrdením o neexistencii evidenčného čísla vozidla, ktoré napr. na Slovensku vydáva Dopravný inšpektorát, potvrdením o úhrade diaľničnej známky a osvedčením o evidencii vozidla, je možné požiadať o opravu evidenčného čísla, na ktoré bola diaľničná známka zakúpená.
Pokiaľ je žiadosti vyhovené a zákazník medzitým zakúpil ďalšiu diaľničnú známku a došlo aspoň k čiastočnému prekrytiu doby platnosti diaľničnej známky, môže zákazník požiadať o vrátenie úhrady za duplicitu. S otázkou ako je to v prípade, ak si klient známku kúpi na existujúce EČV auta (ktoré ju nemalo zakúpené, takže ho systém „pustí“), sme sa obrátili na NDS. „V prípade, ak si užívateľ zakúpi diaľničnú známku na už existujúce EČV, ktoré diaľničnú známku nemá, nie je možné vrátenie úhrady za diaľničnú známku. Ide o prevenciu voči špekulatívnym nákupom diaľničných známok, kedy klient zakúpi známku na iné vozidlo a po čase, kedy už diaľničnú známku nepotrebuje, požiada o vrátenie sumy," objasnila Mária Schusterová z NDS.
Systém funguje nediskriminačne pre všetkých užívateľov (zahraničných aj domácich) diaľnic na Slovensku. Potvrdenie o neexistencii v prípade zahraničných vozidiel vydáva príslušný úrad krajiny, v ktorej je vozidlo registrované.“Akonáhle dostaneme upresnenie, článok aktualizujeme.
Žiadosť o opravu a vrátenie úhrady je možné podať prostredníctvom internetového portálu www.eznamka.sk a naďalej aj prostredníctvom vybraných obchodných miest alebo poštou.
Pokiaľ si motorista zakúpi nové vozidlo, ale ponechá si svoje EČV, na ktoré mal zakúpenú diaľničnú známku, naďalej mu známka platí. Diaľničná známka sa spája s evidenčným číslom vozidla, na ktoré je zakúpená. Iné to je v prípade, keď motorista mení aj vozidlo aj tabuľku s evidenčným číslom – vtedy si už musí motorista zakúpiť novú diaľničnú známku.