Zvyknete po prvom „cvaknutí“ tankovacej pištole doplniť následne palivo až po hrdlo nádrže? Nerobíte dobre.
Toto je dobrá správa pre tých, čo majú záujem o kúpu ojazdeného elektromobilu, ale veľmi zlá pre tých, čo zvažujú kúpu nového.
Kým veľký „techničák“ nemá obmedzenú platnosť, s malým osvedčením je to inak.
Na čerpacích staniciach ste sa určite stretli s varovaním, že pred začatím tankovania treba vypnúť motor. Hrozí vám nejaké nebezpečenstvo ak tak nespravíte?
Podvodníci sa zamerali už aj na majiteľov elektromobilov. Pri platbe za nabíjanie sa z nich môžu stať ľahko obete.
Určite ste si to už všimli. Na väčšine áut sa za špecifických svetelných podmienok zjavuje na zadnom okne zvláštny vzor.
Dlhá dovolenková cesta autom dá poriadne zabrať vašej peňaženke. Náklady na palivo sa však dajú znížiť, ak jazdíte úsporne.
Máte sa báť v elektromobile v niekoľkohodinovej zápche, že vinou chladenia interiéru nedôjdete k ďalšej nabíjačke? Odpoveď dáva test.
Nezabúdajte - letná dovolenková sezóne je tiež sezónou podvodníkov. Dávajte si pozor na jeden trik.
Ak sa ponáhľate, vracať sa na Slovensko z Bulharska cez Rumunsko nemá zmysel. Je to totiž oveľa pomalšie ako cez Srbsko. No zároveň sa ukrátite o krásne miesta.
S klimatizáciu v aute nie sú žiadne žarty. Tak ako vám môže spríjemniť cestu, môže aj ublížiť.
Novela zavádza vyššie pokuty, viac chráni vodičov, unifikuje určovanie výšky škôd a zavádza jednotné európske potvrdenie o bezškodovom priebehu.
Možno si poviete, načo jazdiť do Bulharska autom, keď ste tam za hodinku a pol lietadlom? Lenže má to svoje čaro aj veľké výhody.
Ak jazdíte príliš blízko za autom pred vami, vkladáte váš osud do rúk niekoho iného.
Ak máte nohy na prístrojovke a aktivuje sa airbag, uvedomte si, že môže vaše dolné končatiny vymrštiť proti tvári rýchlosťou vyše 300 km/h.
Od 1. augusta si budeme môcť konečne kúpiť jednodňovú diaľničnú známku. Pozrite sa, koľko bude stáť a či sa vlastne oplatí.
Pri kúpe je po type bicykla a veľkosti dôležité zvážiť špecifiká súvisiace s elektrickým pohonom – požadovaný dojazd, umiestnenie motora a umiestnenie a kapacitu batérie.
Počas 6 rokov oznámila SKP okresným úradom viac ako 1,8 milióna prípadov neuzatvorenia PZP. Udelených bolo len 32-tisíc pokút a necelá polovica z nich aj zaplatená.
Najlacnejší benzín v EÚ majú Bulhari, najdrahší je v Taliansku a v Grécku.
Prečítajte si tipy, ako vybrať správny strešný box, aj to, ako ho treba na strechu umiestniť.
Ak kupujete ojazdený elektromobil, ste takpovediac na koni. Predávajúci však ťažko zaplače.
Leto elektrickým autám praje. Niektoré z nich sú schopné na jedno nabitie prejsť v reálnej premávke aj viac ako 500 km. No mnohé výrazne zaostávajú.
Najkvalitnejšie sú kompresorové autochladničky, najlepší pomer cena/hodnota majú termoelektrické a v kempe oceníte hybridné.
Dlhá cesta autom k vytúženému Jadranu či Stredozemnému moru nemusí byť stres.
Tropické horúčavy sú tu. Klimatizácia v našich autách bude mať čo robiť. Pri jej používaní však často robíme chyby. Aké?