Test: Volkswagen Jetta 1.2 TSI – výchovná facka

Volkswagen uštedril novou Jettou konkurencii poriadne nepríjemnú facku. Prekonať ju bude pre mnohých takmer nemožné.

03.05.2011 16:24
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Foto:
Volkswagen Jetta 1.2 TSI

Hneď na úvod by sa patrilo napísať niečo o postavení Jetty v portfóliu značky, o jej proporciách blížiacich sa Passatu, nových motoroch, pokrokovej technike a podobné bla, bla, bla… O tom však test nie je, navyše o Jette ako takej už toho bolo popísané dosť. Pre rýchlu orientáciu len spomeniem, že v porovnaní s predchádzajúcou generáciou poriadne narástla, pôsobí reprezentatívnejšie a úspešne tají akékoľvek príbuzenstvo s Golfom. Volkswagen ju dokonca ani neprezentuje ako trojpriestorovú alternatívu Golfu, ale ako samostatný model v ponuke, ktorý nemá s populárnym hatchbackom nič spoločné. Čo samozrejme pravda nie je. Očami technika je to stále Golf a basta. Napriek tomu Jetta opäť účinne dvíha imidž značky a účinne podlieza flotilovým manažérom veľkých firiem. Väčšina týchto sedanov totiž nakoniec aj tak skončí vo firemných flotilách.

Väčšinu z nich budú šoférovať obchodní cestujúci. Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Väčšinu z nich budú šoférovať obchodní cestujúci.

S motorom 1.2 TSI si však Jettu dokážem predstaviť aj ako súkromný rodinný sedan. Myslím to vážne, pre ľudí, ktorí akceptujú obmedzenú využiteľnosť sedanov a milujú ich reprezentatívne proporcie, by mohla predstavovať vysnený ideál.

Motor 1.2 TSI rodinným účelom maximálne vyhovuje. Foto: Pata, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Motor 1.2 TSI rodinným účelom maximálne vyhovuje.

Passat verzus Jetta

Často sa stretávam s názormi, že Jetta začína ohrozovať Passat. Úprimne, nemyslím si to. Jetta môže byť akokoľvek nadaná a krásna, no spoločenský rebríček má jasné pravidlá. Passat má svoju klientelu, ktorá v rebríčku nezostúpi. To zároveň vysvetľuje odvahu Volkswagenu pustiť na trh dve tak podobné autá. Rovnako ako Passat, dostala aj Jetta proporčne vyváženú karosériu, špičkovú techniku a typické DNA, ktoré zákazníci tejto značky zbožňujú.

Proporčne je to plnohodnotný dospelý sedan. Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Proporčne je to plnohodnotný dospelý sedan.

Popisovať vonkajší dizajn Jetty nemusím, nech si naň svoj názor urobí každý sám. Otvorene však priznávam, že sa mi páči. Pôsobí honosne a z určitých uhlov dokonca pripomína Audi A4. Oceňujem aj snahu dizajnérov a konštruktérov vyhýbať sa dlhým previsom. Kratšie previsy znamenajú viac stability a dlhý rázvor prospieva priestoru na zadných sedadlách.

Aj z tohto pohľadu vyzerá Jetta elegantne. Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Aj z tohto pohľadu vyzerá Jetta elegantne.

Miesto a komfort

K polohe za volantom nemám najmenšiu pripomienku, usadí sa tu každý, miesta je vo všetkých smeroch dosť a zorientovať sa v ovládacích prvkoch je naozaj jednoduché. Všetko je tu usporiadané podľa tradičnej schémy VW. Čalúnenie aj tvarovanie sedadiel je primárne zamerané na komfort, stále však telo podržia aj v ostrejších zákrutách. Znie to ako z reklamného katalógu, ale v Jette to naozaj funguje.

Ergonómia je výborná, posed za volantom tiež. Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Ergonómia je výborná, posed za volantom tiež.

Na zadných sedadlách poteší veľkorysá ponuka miesta na kolená, pričom konštruktéri nezabudli ani na to, aby si zadní cestujúci mali kam strčiť chodidlá. Pod predné sedadlá vsuniete aj poriadne vysoké zimné topánky. Jedinou oblasťou, kde by mohli mať vyšší cestujúci problém, je miesto na hlavu. S mojou výškou 182 cm to bolo tak na hrane.

Za dvojzónovú klimatizáciu si musíte priplatiť... Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Za dvojzónovú klimatizáciu si musíte priplatiť 212 €.

V Jette by ste nemali mať problém ani s odkladaním rôznych drobností a fliaš s nápojmi. V stredovom tuneli vedľa páky parkovacej brzdy sú dva použiteľné stojany na pollitrové fľaše. Rovnako veľkú fľašu dokážete postaviť aj do predných dverí a mobil alebo peňaženku spoľahlivo odložíte do priehlbne pred prevodovou pákou.

Odkladacie miesta vo dverách sú veľké a praktické. Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Odkladacie miesta vo dverách sú veľké a praktické.

Zameranie Jetty na zadných pasažierov pripomínajú aj odkladacie priestory v zadných dverách, do ktorých bez problémov postavíte pollitrovú fľašu. Z praktického hľadiska sa mi páčilo čalúnenie sedadiel, ktoré sa dalo výborne povysávať.

Malú fľašu odložíte aj do zadných dverí. Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Malú fľašu odložíte aj do zadných dverí.

Zarazil ma palubný počítač. Jeho funkcie sú prehľadné a majú svoj význam, no po každom naštartovaní (bez ohľadu na naposledy zvolenú položku) na displeji palubného počítača svietil údaj o vonkajšej teplote. Zakaždým tak bolo potrebné nastavovať položku, ktorej dávate počas jazdy prednosť.

Kufor má základný objem 510 l.
Viete ho zväčšiť... Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Kufor má základný objem 510 l. Viete ho zväčšiť sklopením delených operadiel.

Spotreba ako z prospektu

Celý týždeň som s Jettou jazdil po Bratislave, prevažne kratšie trasy, pričom som každé ráno absolvoval mestský okruh dlhý približne 25 km. Na ňom som pri rozumnom jazdnom štýle nemal problém jazdiť za 7,5 až 7,8 l/100 km (podľa okolností a hustoty premávky). Keď som na to dupol a letel ako šialený, spotreba vyskočila na 8,6 l/100 km.

Motor nie je potrebné veľmi vytáčať, inak začne... Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Motor nie je potrebné veľmi vytáčať, inak začne dosť žrať.

Omnoho zaujímavejšia však bola piatková cesta z Bratislavy do Revúcej (cca 300 km). Snažil som sa dodržiavať predpisy, v aute sme boli traja a počas cesty ani raz nezapršalo (na spotrebu má jazda v daždi výrazný vplyv).

Prvý údaj som si zapísal pri Trnave, teda na konci diaľničného úseku s max. povolenou rýchlosťou 110 km/h. Vtedy na palubnom počítači svietila spotreba 6,1 l/100 km. Po Nitru (max. povolená rýchlosť 130 km/h) spotreba stúpla na 6,3 l/100 km, no cesta medzi Nitrou a Novou Baňou ju zrazila na neuveriteľných 5,7 l/100 km. Vysvetlením je zníženie rýchlosti počas jazdy v kolónach. Prax tak opäť potvrdila citlivosť maloobjemových prepĺňaných motorov na tempo jazdy.

Z Novej Bane som pokračoval diaľnicou do Banskej Bystrice (130 km/h), čo spotrebu opäť vyhnalo na 6,2 l/100 km. Zvyšnú časť trasy do Revúcej tvorila cesta prvej triedy cez dva horské priechody (Zbojská, Dielik), pričom v cieli cesty mi palubný počítač ukazoval rovných 6,0 l/100 km. Pre zaujímavosť spomeniem, že pri veľmi podobných podmienkach (hustota premávky, obsadenosť auta, počasie, jazdný štýl) som rovnakú cestu zvládol so Škodou Roomster Scout 1.6 TDi so spotrebou 4,9 l/100 km. Šesťlitrová spotreba benzínového prepĺňaného motora sa mi zdá výborným výsledkom.

Ešte lepšie vychádza výsledná spotreba po zohľadnení surového stavu motora, ktorý mal v čase testu najazdených len 640 km.

Prevodovka je príjemne presná. Foto: Pata, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Prevodovka je príjemne presná.

Všimol som si, že ak sa Jetta raz rozbehne, dokáže dobre využívať svoju kinetickú energiu a pre udržanie v pohybe nemusí jej motor vynakladať veľa úsilia (výborná aerodynamika). Ak pri šoférovaní používate rozum a predvídate, na dlhých trasách je veľmi úsporná. Samozrejme nemalou mierou jej k tomu pomáha aj dobre odstupňovaná šesťstupňová manuálna prevodovka s príjemne presnou kulisou. Dlhšie prevody sa opierajú o pružný motor, takže ani na diaľnici jej štvorvalec netočí vysoké otáčky a v interiéri vládne ticho. Pružnosť motora najlepšie dokazuje fakt, že už pri rýchlosti 70 km/h a zaradenej päťke (pri cca 1700–1800 ot./min.) na vás asistent radenia bliká, aby ste preradili na šiesty prevodový stupeň.

1.2 TSI – dobrá voľba

O motore 1.2 TSI som na auto.pravda.sk písal už niekoľkokrát. Detailnejšie som sa mu venoval v teste Škody Yeti 1.2 TSI, zopakujem preto len to, že moderný celohliníkový agregát disponuje všetkými potrebnými vymoženosťami, vrátane chladiča oleja, priameho vstrekovania, alebo prepĺňania vodou chladeným turbodúchadlom. Podľa doterajších skúseností je motor zatiaľ spoľahlivý a zdá sa, že je dimenzovaný tak, aby vydržal aj nejaké to týranie rýchlou jazdou. Podmienkou je len pravidelný servis a časté výmeny oleja.

Motor 1.2 TSI na dlhých trasách prekvapuje... Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Motor 1.2 TSI na dlhých trasách prekvapuje úspornosťou.

Počas jazdy sa teplota motorového oleja pohybovala v normálnych hraniciach, len z času na čas prekročila hodnotu 120 °C. V Octavii 1.6 MPI (75 kW/102 k) sa olej zohrieva na približne rovnaké teploty, pričom ho je v motore dokonca o liter viac. Pri pokojnom tempe mal v atmosférickej Octavii cca 90 – 95 °C, no pri vyslovene športovej jazde jeho teplota bez problémov stúpla až k 118 – 120 °C (teda podobne, ako pri 1.2 TSI). Nemyslím si preto, že by bol olej v motore 1.2 TSI extra preťažovaný (v motoroch 1.2 HTP sa vinou absencie chladiča oleja a nešťastnej konštrukcie olejových kanálov zohrieva na podstatne vyššie teploty).

Motoru nechýba ani účinný chladič oleja. Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Motoru nechýba ani účinný chladič oleja.

A ako som sledoval teplotu motorového oleja? Jednoducho, kým totiž z mnohých konkurenčných áut miznú aj teplomery chladiacej kvapaliny, Volkswagen dostal rozum a cez palubný počítač ponúka vodičom možnosť kontrolovať si teplotu motorového oleja.

Komfort a stabilita

Niektorí výrobcovia sa pomaly ale iste začínajú po rokoch opäť prikláňať ku komfortnejšie ladeným podvozkom. Okrem Jetty Volkswagen zmenil prístup aj pri novom Passate a čo je dôležité, konečne začína používať slovíčko komfort s hrdosťou. Automobilky už dokonca ponúkajú pneumatiky s väčším profilovým číslom aj vo vyšších výbavách. Testovaná Jetta bola na zimných pneumatikách Continental ContiWinterContact TS 830 s rozmermi 205/55 R 16 (s rovnakým rozmerom dostanete aj sériové letné pneumatiky) a poviem vám, na našich rozbitých cestách je ich rozmer najlepšou voľbou v ponuke.

Podvozok Jetty zvláda aj rozbité cesty. Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Podvozok Jetty zvláda aj rozbité cesty.

Mňa osobne si benzínová Jetta získala stabilitou na rozbitých cestách a dobre zladeným pružením a tlmením. Môžete trafiť akúkoľvek dieru na ceste, no ona si to ani nevšimne. Jediné čo zaregistrujete je vzdialený a dobre utlmený zvuk spod podbehov. Nezáleží na tom, či idete po rovine, alebo trafíte dieru uprostred zákruty. Vtedy sa dokonca ani neunúva opustiť svoju pôvodnú stopu, ktorej sa drží ako kliešť. A je jej úplne jedno, či v aute sedíte sám, alebo s celou rodinou a plným kufrom. Žiadny nepríjemný prenos hmotnosti, žiadna korekcia smeru ani otrasy vo volante. Vďaka dlhému rázvoru ostáva stabilná a za žiadnych okolností nestráca rovnováhu.

Pruženie drží bočné náklony pod kontrolou. Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Pruženie drží bočné náklony pod kontrolou.

Precíznosť, s akou sa niekto vo vývoji hral s nastavením podvozku, je úžasná. Viete, nemám rád umelé nadŕžanie koncernovým autám a už vôbec nie som priaznivcom nadradenosti nemeckých značiek, ale to, čo predvádza nová Jetta si zaslúži objektívny obdiv. Zdôrazňujem však, že sa tu bavíme o verzii s motorom 1.2 TSI. Mám totiž podozrenie, že s ťažšími agregátmi dostane predná náprava tvrdšie naladenie a pneumatiky s nižším profilom, ktoré vzácnu poddajnosť základnej verzie zničia.

Dobrá odvedená robota

Musím otvorene priznať, že mi vyrovnanosť Jetty počas týždňového testu vyrazila dych. Keď je auto vo väčšine sledovaných oblastí dobré, je to úspech, ale keď v nich exceluje, strácate reč. Snažil som sa nájsť podložené argumenty, ktoré by suverenitu tohto nemeckého sedanu nejakým spôsobom podlomili. Nič som však nenašiel. Dokonca ani tradičné slabiny nemeckých koncernových áut – cena a výbava – v prípade testovanej Jetty nepomohli. Zdá sa vám Volkswagen Jetta 1.2 TSI Comfortline (stredný stupeň výbavy) za 16 590 € predražený? Mne nie. Pozrite si cenníky Focusu sedan alebo štvordverovej Corolly a ste na podobných číslach. Špičkovo vybavený Renault Fluence je síce lacnejší, ale úprimne, vedľa Jetty pôsobí ako auto z tržnice.

Nie je najlacnejšia, ale je kvalitne zmontovaná. Foto: PATA, hotcars.sk
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Nie je najlacnejšia, ale je kvalitne zmontovaná.

Ak sa rozhodnete pre Jettu, nič nepokazíte. Z jej spracovania a robustnosti cítiť, že bude rovnako dobrá aj po niekoľkých rokoch tvrdého používania. Pozor len na motor 1.2 TSI, aby vás prežil, potrebuje dobrú starostlivosť a kvalitný motorový olej.

Výhody Nevýhody
 jazdné vlastnosti  ceny príplatkov
 komfort pruženia  miesto na hlavu vzadu
 kvalita spracovania  
Technické údaje
Model: VW Jetta 1.2 TSI Comfortline
Počet valcov/ventilov: 4/8
Objem motora (cm3): 1197
Výkon (kW/ot.): 77/5000
Krútiaci moment (Nm/ot.): 175/1500–4000
Prevodovka: 6-manuál
Dĺžka/šírka/výška (mm): 4644/1778/1482
Rázvor náprav (mm): 2651
Objem bat. priestoru/nádrže (l): 510/55
Maximálna rýchlosť (km/h): 190
Akcelerácia 0 – 100 km/h (s): 10,9
Komb. spotreba (l/100 km): 5,7
Cena: 16 590 €
Sériové vybavenie Comfortline (vybrané prvky):
ABS, ESP, EBV, ASR, MSR, 6 airbagov, asistent rozjazdu do kopca, hmlové svetlomety s odbočovacou funkciou, diaľkovo ovládané centrálne zamykanie, kožou čalúnený volant, hlavica radiacej páky a ručnej brzdy, palubný počítač, tempomat, elektricky ovládané predné aj zadné okná, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, rádio RCD 310 s CD/MP3, klimatizácia CLIMATIC, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča aj spolujazdca, oceľové disky s pneumatikami 205/55 R 16.
Volkswagen Jetta: Aktuálne ceny, výbava a porovnanie s konkurentmi na Autozor.sk
Fotografie vznikli v spolupráci s portálom... Foto: PATA, hotcars.sk
Logo Fotografie vznikli v spolupráci s portálom hotcars.sk.
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Články podľa značiek