Test: VW Passat VII - keď zlepšíte najlepšie

Volkswagen však vie, čo robí a je si vedomý, že Passat je aj po piatich rokoch výroby stále spoľahlivou ikonou triedy.

27.01.2011 11:04
Volkswagen Passat B7 Foto:
Volkswagen Passat B7
debata

Jednu z najočakávanejších premiér roka 2010, predstavenie Passatu siedmej generácie, sprevádzali už v Paríži rozporuplné reakcie. Volkswagen totiž pri vývoji svojej novej manažérskej limuzíny využil rovnaký recept ako pri Golfe VI – evolúciu. Pre nový Passat by sa preto asi lepšie hodili prívlastky ako facelift či modernizácia. Zvlášť preto, že rozsah zmien bol v porovnaní s novým Golfom ešte skromnejší.

Volkswagen Passat B7 Foto: Volkswagen
Volkswagen Passat B7 Volkswagen Passat B7

S výnimkou Insignie nemá Passat v súčasnosti žiadnych od základu nových súperov. S vedomím, že Golf VI bol verejnosťou prijatý nad očakávanie a dnes je z neho opäť najpredávanejší model Európy, vstupuje na scénu s rovnakým sebavedomím. Bude však podobná schéma naozaj fungovať aj v tomto prípade? Odpoveď na túto otázku sme hľadali počas testu verzie 2.0 TDI BlueMotion Comfortline.

Viac manažérsky

To, že Passat VII vychádza zo svojho predchodcu, je jasné na prvý pohľad. Takmer identické rozmery, rázvor náprav, proporcie či použitie pôvodných okien spájajú novú generáciu s tou predošlou. Napriek tomu zasiahli dizajnové retuše väčšinu vonkajších dielov. Evidentné je to najmä na prednej 4-lamelovej maske, ktorou sa Passat zaradil do súčasnej „korporátnej“ identity po boku nového Phaetonu, Sharanu, Touaregu či faceliftovaného Touranu.

Volkswagen Passat B7 Foto: Volkswagen
Volkswagen Passat B7 Volkswagen Passat B7

Podobne je to so zadnými svetlami. Celá predná partia pôsobí mohutnejšie, keďže sklon kapoty je miernejší a navyše na nej pribudol výrazný prelis. Zvýšila sa aj zadná línia kapoty, takže nový Passat je o čosi robustnejší. O to viac však potrebuje príplatkové 17-palcové disky. Charakter nového Passatu sa tak v rozpore so súčasným športovým trendom posunul od dynamiky skôr k manažérskej reprezentatívnosti. Pôsobí formálnejšie, no o to nadčasovejšie. O tom, či je to však naozaj krásne auto, môžeme len polemizovať.

Interiér len s retušami

Kým Golf VI neminula zásadná rekonštrukcia interiéru, Passat si musel vystačiť s tým pôvodným. Víta vás tu teda dobre známe prostredie. Skvelé sedadlá, skvelá ergonómia, perfektné vypracovanie, dostatok priestoru a dobrý výhľad, ale aj staré hriechy. Napríklad obmedzený priestor pre pravé koleno vodiča. Zmeny tu však predsa len nájdete. Napríklad nový trojramenný volant. Stredová konzola s novým panelom klimatizácie a audia je prepracovaná v štýle drahšieho Passatu CC a hodnotnejší pocit majú vytvárať aj centrálne umiestnené analógové hodiny.

Volkswagen Passat B7 Foto: Volkswagen
Volkswagen Passat B7 Volkswagen Passat B7

Bohužiaľ z tohto dôvodu došlo k premiestneniu spínača výstražných svetiel na oveľa menej prístupné miesto pod panel klimatizácie a navyše „zmizla“ aj malá praktická výsuvná schránka na parkovacie karty. Dizajn teda tentoraz vyhral nad rozumom. Opačne je to pri výplniach dverí, kde sa na strane vodiča konečne objavila mohutná rukoväť na zatváranie. Škoda len, že sa podľa vzoru Golfu nepremiestnili vyššie aj ovládače otvárania okien.

Luxus vyššej triedy

Vybavenie Passatu si ponechalo tradične vysokú úroveň. V sérii je ESP, šesť airbagov, automatická klimatizácia aj elektrický balík na okná a zrkadlá. V bezpečnostnej výbave pribudol vo dvoch vyšších úrovniach systém rozpoznávania únavy vodiča, ktorý vám v prípade potreby odporučí prestávku. Nájdete tu aj tempomat či dažďový senzor a v Highline aj dvojzónovú klimatizáciu, vyhrievané sedadlá s alcantarou.

Volkswagen Passat B7 Foto: Volkswagen
Volkswagen Passat B7 Volkswagen Passat B7

To, čo je však na Passate naozaj nové, je už len súčasťou zoznamu príplatkov. Napríklad upozornenie na nedobrovoľné vybočenie z jazdného pruhu, samočinné prepínanie diaľkových svetiel Light Assist a Dynamic Light Assist, sledovanie „slepého“ uhla v spätných zrkadlách, radarový tempomat či nový parkovací asistent, ktorý zvládne nielen pozdĺžne, ale aj priečne samočinné parkovanie. To isté platí o nových audiosústavách a navigáciách. Pochvalu si však zaslúži sériová konektivita s externými multimediálnymi zariadeniami, ako iPod-om cez USB port, ktorý bol doteraz len za mastný príplatok.

V úžitkových vlastnostiach si Passat polepšil o čosi výraznejšie. Pod zadným vekom pribudlo 90 litrov pre batožiny. Celkovo je to skvelých 565 litrov a to máte pod podlahou ešte plnohodnotnú rezervu. Poteší vás aj nový praktický systém sklápania zadných sedadiel z priestoru „kufra“ a ak máte bezkľúčové odomykanie a štartovanie Keyless Access, otvoríte „kufor“ aj v prípade, že držíte v oboch rukách nákup. Stačí pohyb kolena v oblasti senzora a veko sa otvorí samočinne.

Spotreba nižšia až o pätinu

Diesel 2.0 TDI s výkonom 103 kW a technológiou BlueMotion je osvedčený známy. O jeho dynamike nemusíte teda pochybovať. Na stovku to Passat zvláda pod desať sekúnd a dych nestráca ani na diaľnici. Volkswagenu sa však podarilo urobiť evolučný krok vpred v jeho komforte a hospodárnosti. Motor je vďaka pridaným tlmiacim hmotám lepšie odhlučnený než v minulosti a sériový stop-štart systém spolu s rekuperáciou brzdnej energie znížil jeho hlad po palive.

Volkswagen Passat Foto: Volkswagen
Volkswagen Passat Volkswagen Passat

Priemer je teraz len neuveriteľných 4,6 litra nafty na 100 km, čo je až o liter menej než v minulosti. To sa nám dosiahnuť v zimnej prevádzke síce nepodarilo, ale je pravda, že pri rešpektovaní asistenta radenia, ktorý vás „núti“ preraďovať pri extrémne nízkych otáčkach, nebol problém jazdiť pod šesť litrov. To znamená pri 70-litrovej nádrži dojazd vyše tisíc kilometrov na jedno tankovanie. Ani pri aktívnejšom využívaní výkonu sme sa nedostali v zmiešanej premávke s veľkým podielom mestských úsekov cez sedemlitrovú hranicu.

Prevodovka je príkladne presná, tak ako sme pri tejto značke už napokon zvyknutí.

Na ceste stále etalón

Za volantom nového Passatu nespozorujete pocitovo zásadné zmeny. Napokon jeho hliníkový podvozok so zadnými štvorprvkovými závesmi ho už dávno katapultoval jazdnými vlastnosťami takmer do prémiovej triedy. Predsa len sa však konštruktérom podarilo zlepšiť úroveň komfortu aj stability.

Volkswagen Passat Foto: Volkswagen
Volkswagen Passat Volkswagen Passat

Siedma generácia „žehlí“ nerovnosti takmer v štýle jeho koncernových súrodencov so štvoricou kruhov na prednej maske. Akustický komfort zvyšuje aj vrstvené čelné sklo a optimalizovaná aerodynamika. Pocit pohodlia zvyšuje na dnešné časy azda až príliš preposilňované riadenie. Ale veď Passat nie je o rezaní zákrut, takže slabšiu spätnú väzbu na volante mu rýchlo odpustíte.

Volkswagen Passat B7 Foto: Volkswagen
Volkswagen Passat B7 Volkswagen Passat B7

Poteší vás skôr skutočnosť, že napriek početným inováciám si Passat dokázal udržať svoju cenu na pôvodnej hladine. Za tie isté peniaze tak dostávate ešte viac. A to je asi to najpodstatnejšie, čo môže byť ľúto majiteľom predchádzajúcej generácie, keďže v zásade sa toho až tak veľa neudialo.

Výhody Nevýhody
 spracovanie  miesto na pravé koleno vodiča
 jazdné vlastnosti  poloha tlačidla výstražných svetiel
 spotreba  
Technické údaje
Model: VW Passat 2.0 TDI Comfortline
Počet valcov/ventilov: 4/16 DOHC
Objem motora (cm3): 1968
Výkon (kW/ot.): 103/4200
Krútiaci moment (Nm/ot.): 320/1750
Prevodovka: 6-manuál
Dĺžka/šírka/výška (mm): 4771/1820/1516
Rázvor náprav (mm): 2712
Objem bat. priestoru/nádrže (l): 565/70
Maximálna rýchlosť (km/h): 211
Akcelerácia 0 – 100 km/h (s): 9,8
Komb. spotreba (l/100 km): 4,6
Cena: 26 820 €
Sériové vybavenie Comfortline (vybrané prvky):
ESP, 6× airbag, el. parkovacia brzda s hill-holderom, predné hmlové svetlá s odbočovacou funkciou, svetelný a dažďový senzor, parkovacie senzory vpredu aj vzadu, sledovanie únavy vodiča, diaľkové centrálne uzamykanie, variabilný posilňovač riadenia, dvojosová regulácia volantu, kožený volant a radiaca páka, palubný počítač, jednozónová klimatizácia, el. balík na okná a vyhrievané zrkadlá, elektrochromatické vnútorné zrkadlo, lakťová opierka vodiča, komfortné sedadlá, výšková regulácia predných sedadiel, stop-štart systém, 17-palcové hliníkové disky.

Volkswagen Passat: Aktuálne ceny, výbava a porovnanie s konkurentmi na Autozor.sk

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Články podľa značiek