Test: Seat Ibiza SportCoupé 1.6 16V Sport

26.03.2009 07:55
Seat Ibiza SC
Seat Ibiza SC Autor:

V ankete Car of the Year 2009 sa jej nepodarilo prebojovať medzi siedmich finalistov. Možno jej chýbalo niečo očividne novátorské, stačí však pár kilometrov, aby ste pochopili, že je to veľmi silný hráč.

Nie je tajomstvom, že práve Ibiza je prvým koncernovým modelom postaveným na platforme budúcej generácie Pola. A to je to presne to, čo jej prináša novú kvalitu v porovnaní s konkurenciou vrátane sesterskej Fabie. My sme si ju vyskúšali v novom trojdverovom vyhotovení SportCoupé s najsilnejším benzínovým motorom 1.6 16V.

Exteriér

V porovnaní s Fabiou a dokonca aj s novým Polom, ktoré sa chystá na trh začiatkom leta, má Ibiza v niečom prevahu. Celkovou dĺžkou 4030 mm prerástla totiž oboch koncernových súrodencov. Aj rázvorom náprav 2460 mm sa zaradila sa medzi velikánov v triede. To nie je zanedbateľný argument na trhu, kde musí jedno jediné auto plniť často úlohu rodinného miláčika aj pracanta na každý deň.

Ibiza SC nie je len trojdverová verzia...
Ibiza SC nie je len trojdverová verzia päťdverového hatchbacku. Autor: Seat

Verzia SportCoupé k tomu pridáva nový emocionálny rozmer. Zmeny v dizajne z pera Lucka Donckerwolka, bývalého štylistu Lamborghini, sa totiž neobmedzil len na „amputáciu“ zadných dverí. SportCoupé  má pri zachovaní vonkajších rozmerov znížený profil bočných okien a nový tvar zadného stĺpika, takže prívlastok Coupé nie je len vágna marketingová ekvilibristika. Spolu s odvážnymi bočnými prelismi a ostrými líniami putujúcimi až k prednej maske patrí Ibiza SportCoupé nepochybne k najatraktívnejším modelom nižšej triedy.

Ibiza SC má veľmi dobre naladený podvozok.
Ibiza SC má veľmi dobre naladený podvozok. Autor: Seat

Zvlášť to platí vo verzii Sport umocnenej 16-palcovými diskmi kolies. Jediná výčitka smeruje k zadným svetlám, ktoré pôsobia z diaľky trochu malé. Vysvetlením je šetrenie na drahšej dvojdielnej konštrukcii.

Interiér

Tvar horizontálne členenej palubnej dosky natočenej k vodičovi a tvar bohato modelovaných výplní dverí je neporovnateľne modernejší ako v prípade koncernových príbuzných Ibizy. Pochvalu si zaslúži aj výber štruktúrovaných plastov. Jasný športový odkaz dotvára trojramenný volant, hliníkové tubusy prístrojov pod malým šiltom či kruhové prieduchy ventilácie. V šírke interiéru a priestore na nohy má Ibiza citeľný náskok pred svojimi koncernovými súpermi. A keďže výška strechy nad zadnými sedadlami sa zmenšila len o 15 mm, ani v trojdverovej verzii netrpia cestujúci nejakým extrémnym obmedzením. Zadné sedadlá však budú tak či tak slúžiť lepšie deťom ako dospelým s výškou na 170 cm.

 Interiér je vybavený športovými sedadlami.
 Interiér je vybavený športovými sedadlami. Autor: Seat

Prístup do zadnej časti interiéru uľahčuje systém sklápania sedadla spolujazdca Easy Entry s pamäťou pôvodnej polohy, takže akrobacia nehrozí. Škoda len, že ním nie je vybavené aj sedadlo vodiča. Predné športové sedadlá patria k najlepším v triede. Majú príkladnú dĺžku sedacej časti a výrazné, no nie nepohodlné bočné vedenie. Veľký rozsah výškového nastavenia, ako aj dvojosová regulácia volantu dávajú dostatok možností nájsť optimálnu polohu. Aj radiaca páka vám padne do ruky ako uliata. K ergonomickým chybičkám patrí azda len umiestnenie tlačidla výstražných svetiel na stredovom tuneli a umiestnenie vnútornej rukoväte dverí príliš vpredu, čo trochu sťažuje manipuláciu s dlhými ťažkými dverami.

Vybavenie a variabilita

Že je Ibiza novou generáciou Seatu, dáva najavo nielen štvoricou sériových airbagov, ale aj použitím novej palubnej elektroniky, najmä audiosústavy s novou grafikou displeja a ovládaním cez hlavný otočný ovládač. Výber požadovanej rádiostanice si však paradoxne vyžaduje o jeden úkon viac ako klasický výber cez číslované tlačidlá. Verzia Sport je vrcholom ponuky, takže v nej nájdete okrem manuálnej klimatizácie, diaľkového centrálneho uzamykania, elektricky ovládaných okien či palubného počítača aj kožený volant a radiacu páku, no najmä spomínané športové sedadlá.

Prístup na zadné sedadlá je dobre vyriešený.
Prístup na zadné sedadlá je dobre vyriešený. Autor: Seat

Popri športovom charaktere si Ibiza SpotCoupé dokázala zachovať slušné úžitkové vlastnosti. Naplno využila svoju rozmerovú prevahu. Veď objem kufra je až 285, čo je jeden z najlepších údajov v triede. Pritom poteší aj nízko situovanou nakladacou hranou a sklopnými zadnými operadlami, vďaka ktorým je možné vytvoriť takmer vodorovnú ložnú plochu.

Motor a prevodovka

Nový preplňovaný štvorvalec 1,2 TSI sa do novej Ibizy zatiaľ nedostal. Vystačiť si tak musí s overenou šestnásťventilovou jedna šestkou. A aj keď jej výkon 77 kW príliš neladí s imidžom športového kupé, prekvapí vás svojou vitalitou. Motor je príkladne húževnatý už od nízkych otáčok a jeho nákazlivý zvuk vás priam láka pritlačiť plynový pedál. V kombinácii s priaznivou pohotovostnou hmotnosťou to znamená príjemnú dynamiku s akceleráciou na stovku na hranici desiatich sekúnd. Ak si chcete zajazdiť, neváhajte investovať práve do tohto motora.

Batožinový priestor má 285 litrov.
Batožinový priestor má 285 litrov. Autor: Seat

Slabšia jedna štvorka nie je oveľa lacnejšia, no výkonom 63 kW už nedokáže naplniť jazdný potenciál tohto modelu. Spotrebu si pritom môžete ustrážiť na hranici siedmich litrov. Ak však povolíte uzdu, rátajte v meste aj s deviatimi. Škoda, že Ibiza nemá šesťstupňovú prevodovku, no aj tá 5-stupňová očaruje brilantne presným radením.

Jazdné vlastnosti

Ibize sa podarilo to, čo nie je v tejto triede rozhodne zvykom. Skombinovala vynikajúcu jazdnú stabilitu s presvedčivým komfortom. Jednoducho, dopraje vám pôžitok zo športovej jazdy bez ujmy na pohodlí na menej kvalitných cestách. To dokonca aj vo verzii Sport s podvozkom tuhším o 25 percent a 16-palcovými diskami. Široký rozchod a pevnejšie stabilizátory eliminujú náklony karosérie na minimum. Odolnosť proti nedotáčavosti je naozaj prekvapujúca. Ak sa chcete vyblázniť, máte príležitosť.

Zadné svetlá pôsobia malým dojmom.
Zadné svetlá pôsobia malým dojmom. Autor: Seat

Optimálny účinok posilňovača a priamejšie riadenie dávajú tú správnu spätnú väzbu. Štvorica kotúčových bŕzd nemá s Ibizou najmenšie problémy. Podvozok Ibizy je prosto rýchlejší ako súčasná ponuka výkonu. A to je dobré.

Výhody:

nápaditý dizajn
priestranný interiér
slušný batožinový priestor
ergonómia
pružný motor
vynikajúce jazdné vlastnosti
riadenie

Nevýhody:

umiestnenie tlačidla výstražných svetiel
ovládanie audiosústavy
menej miesta nad hlavami zadných cestujúcich

Technické údaje:

Model: Seat Ibiza SportCoupé 1.6 16V Sport 
Počet valcov/ventilov: 4/16 DOHC 
Objem motora (cm3): 1598
Výkon (kW/ot.): 77/5600   
Krútiaci moment (Nm/ot.): 153/3800  
Dĺžka/šírka/výška (mm): 4030/1700/1428  
Rázvor náprav (mm): 2460 
Objem batožin. priestoru/nádrže (l): 285/45
Maximálna rýchlosť (km/h): 189      
Akcelerácia 0 – 100 km/h (s): 10,4 
Priemerná spotreba na 100 km/l: 6,6 
Cena: 13 048 € (392 963 Sk)

Sériové vybavenie verzie Sport (vybrané prvky):

ABS, 4× airbag, posilňovač riadenia, predné hmlové svetlá, statické odbočovacie svetlá, centrálne diaľkové otváranie, palubný počítač, el. ovládané predné okná a vyhrievané spätné zrkadlá, manuálna klimatizácia, výšková regulácia predných sedadiel, dvojosová regulácia volantu, športové sedadlá, kožený volant a radiaca páka, rádio s CD (MP3), 16-palcové hliníkové disky, športový podvozok.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
7. 10. 2019zdraženie1.242 €zlacnenie1.321 €
30. 9. 2019zlacnenie1.233 €zlacnenie1.328 €
23. 9. 2019zdraženie1.241 €zdraženie1.334 €
16. 9. 2019zdraženie1.217 €zlacnenie1.321 €
9. 9. 2019zlacnenie1.214 €zlacnenie1.322 €
2. 9. 2019zdraženie1.216 €zdraženie1.334 €
26. 8. 20191.203 €1.321 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR